Με το «δεξί» στο «σπίτι» της, η Αναγέννηση Καλοχωρίου

Τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας πανηγύρισε η Αναγέννηση Καλοχωρίου, κερδίζοντας με 2 – 1 τον Α.Ο. Αμπελοκήπων.

Οι γηπεδούχοι με δύο γρήγορα γκολ, ένα σε κάθε εκκίνηση ημιχρόνου, κατάφεραν να πετύχουν τη πρώτη του νίκη στη σεζόν, στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Από την άλλη, η ομάδα του Νίκου Αλεξούλη δεν είχε την εικόνα που θα ήθελε ο προπονητής της και μοιραία ηττήθηκε με 2 – 1, μένοντας στους τρεις βαθμούς της πρεμιέρας.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Βασίλης Τσιαγκούλης με πλασέ μέσα απο τη περιοχή μετά από ασσίστ του Γιώργου Νούσιου, άνοιξε το δρόμο για τη νίκη των «βυσσινί», νίκη η οποί επισφραγίστηκε στην εκκίνηση του δευτέρου μέρους.

Στο πρώτο μέρος μάλιστα ο ίδιος ποδοσφαιριστής, ο Βασίλης Τσιαγκούλης, είχε και δοκάρι. Στη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Τσιαγκούλης δοκίμασε τη τύχη του από μακριά σε ένα φάουλ, βλέποντας τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γερμάνη.

Στην επανάληψη και στο 49′ οι γηπεδούχοι με παρόμοιο τρόπο έκαναν τα τέρματά τους δύο. Αυτή τη φορά όμως «δράστης» ήταν ο Δούρος λαμβάνοντας και αξιοποιώντας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τη πάσα του Γκόγκου.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο σκορ στο 57ο λεπτό με σκόρερ τον Δόνο με πλασέ μέσα από τη περιοχή έπειτα από πάσα του Δούκα.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Νούσιος): Παπαναστασίου, Ντανίκας, Γκόγκος (83′ Τριανταφύλλου), Μπαλοδήμος (55′ Τσιρώνης Γ.), Λούγκος, Νούσιος, Δούρος, Μπράτσια, Τσαγκούλης (80′ Σαΐτης), Μάρκου (65′ Γκόλαντας), Νούσιος Γ.

Α.Ο. Αμπελοκήπων (Νίκος Αλεξούλης): Γερμάνης, Χάμος, Δούκας, Νταρής, Χαϊνταρλής (70′ Μανίκας), Μπόλο (81′ Μπαμπαλιούτας), Δόνος, Γκουδάλας (46′ Μακρής), Μάτα, Παρασκευούδης (57′ Πρόντας), Βεργής.