Με το «δεξί» στο 2017 ο Κεραυνός!

Με το «δεξί» στο 2017 μπήκε στις υποχρεώσεις του ο Κεραυνός Λάρισας, κερδίζοντας για την 10η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α΄2 ΕΣΚΑΘ, τον Γ.Σ. Σκιάθου με 67 – 38, παραμένοντας με την νίκη του αυτήν στην κορυφή του Ομίλου, παρέα βέβαια με τον Φοίβο Γιάννουλης που κέρδισε επίσης.

IMG_2398

Το συγκρότημα του Αντώνη Πάκα πιάστηκε στον… ύπνο από το αντίστοιχο του Κωνσταντίνου Κρίτσαλου, με τον Γ.Σ. Σκιάθου να ολοκληρώνει το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα στο σκορ έξο βαθμών (7 – 13). Κάτι το οποίο όμως δεν συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτ, με τον Κεραυνό να πατά «γκάζι» και να κλείνει το ημίχρονο με το υπέρ του, 26 – 19.

IMG_2390

Στο δεύτερο μέρος και στην τρίτη περίοδο, ο Κεραυνός «καθάρισε» το παιχνίδι τρέχοντας ένα σερί 18 – 6, διαμορφώνοντας το 44 – 25, σκορ το οποίο δεν έμοιαζε εύκολο προς ανατροπή στην τελευταία περίοδο. Εκεί όπου ο Κεραυνός κράτησε το πόδι του κολλημένο στο… γκάζι, κερδίζοντας εν τέλει με 67 – 38.