Με το δεξί τα Σουφλάρια

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Β ΕΣΚΑΘ η ομάδα των Σουφλαρίων απέναντι στην μαχητική ομάδα του Απόλλωνα Καρδίστας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά με τις δυο ομάδες να μπαίνουν αγχωμένες στο γήπεδο και να κάνουν πολλά λάθη. Το σκορ σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης πήγαινε πόντο πόντο με την πρώτη περίοδο να τελειώνει 9-10.

Στην δεύτερη περίοδο με ένα ξέσπασμα τα Σουφλάρια προηγήθηκαν με 11-19 στο 5′ με τον Απόλλωνα να αντιδράει και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 18-23.Στην επανάληψη τα Σουφλάρια βελτιώθηκαν και ξεπερνώντας την πίεση της αντίπαλης ομάδας βρήκαν τις λύσεις που έψαχναν με τους Καστώρη Ζ. και Γκόλτσο να έχουν από 12 πόντους και με εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό ανέβασαν την διαφορά που έφτασε στο τέλος της 3ης περιόδου τους 11 πόντους(30-41).

Το 4ο δεκάλεπτο βρήκε και τις δυο ομάδες πολύ άστοχες με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται 32-45 και τους παίχτες του Αντώνη Κυρατζή να πανηγυρίζουν την νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 9-10,18-23,30-41,32-45

Σουφλάρια(Κυρατζή): Γκατζώνας 8, Ζέρβας, Μπαριώτας (9 ριμπ), Γκόλτσος 12 (1), Ναβρωζίδης 11 , Καστώρης Ζ 12 (7 ριμπ), Ρίζος 2, Κυρατζής, Λυτσιούλης, Μολάς, Κολτσίδας,