Με υπογραφή… Πατρίκου!

Με δύο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο του Αρσέν Πατρίκου, ο Αμπελωνιακός πέρασε από την έδρα της Δόξας Ραχούλας με 0 – 2.

Έτσι ο Αμπελωνιακός πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς στη συνολική του βαθμολογία, φτάνοντας τους 28 βαθμούς και κατέχει την 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη η Ραχούλα έμεινε στους 19 και υποχώρησε στην 13 θέση.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να βρουν τρόπο για να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και έτσι αποχώρησαν για τα αποδυτήρια, χωρίς να υπάρχει σκορ στο παιχνίδι.

Στην «επανάληψη» όμως και ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο τα πράγματα άλλαξαν. Καθώς στο 70ό λεπτό του αγώνα, ο Αρσέν Πατρίκου με σουτ από πλεονεκτική θέση νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ανοίγοντας το σκορ για τον Αμπελωνιακό.

Μάλιστα εννιά λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτες με σουτ από θέση βολής, έστειλε τη μπάλα ξανά στα δίχτυα και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς, διαμόρφωσε το τελικό 0 – 2 υπέρ της ομάδας του.

Οι άνθρωποι της Δόξας Ραχούλας συγχαίρουν τη σημερινή διαιτητική τριπλέτα στην αναμέτρηση με τον Αμπελωνιακό.

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Αθανασόπουλος, Τασιούλης (60′ Τζάνακας), Θεοχαρούλης, Τσέλιγκας, Βλησαρούλης, Σκάκος Β., Γκόγκουρας, Καζάνι, Αργυρακούλης (85′ Μηταλούλης), Σκάκος Κ. (8′ λ.τ. Τζανακούλης), Αθανασούλης.

Αμπελωνιακός (Γιάννης Παπαδημητρίου): Βραζιτίκος, Λιάκος, Μεσημέρης (82′ Αρσένης), Αλεξόπουλος, Παυλίδης, Δαλακώνης, Δίχρης (60′ λ.τ. Πούλιος), Χατζούλης, Ψύρρας (88′ Γιάννος), Τσετιροκλής, Πατρίκου.