Με φόρα από τη… πρεμιέρα!

Προερχόμενος από τη νίκη της πρεμιέρας απέναντι στην Ανάβρα, ο Πύρρος πέτυχε τη δεύτερη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες, αυτή τη φορά απέναντι στο Ομορφοχώρι με 3 – 0!

Η ομάδα του Κώστα Βασίλη έφθασε τους έξι βαθμούς και βρίσκεται στη πρώτη θέση με το Κουλούρι, έπειτα από δύο στροφές, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Μανώλη Γαραζανάκη βρίσκεται στην ουρά της βαθμολογίας, καθώς δεν έχει πάρει ακόμη βαθμό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, μόλις στο 7ο λεπτό ο Λεσάι με ωραίο σουτ από πλεονεκτική θέση κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κι έβαλε τον Πύρρο μπροστά στο σκορ.

Στο 24ο λεπτό ο σκόρερ του πρώτου τέρματος είχε και δοκάρι, καθώς είδε τη προσπάθεια του να σταματά στο κάθετο δοκάρι της εστίας της Δόξας.

Στο δεύτερο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 72ο λεπτό, η ομάδα του Κώστα Βασίλη πήρε σκορ ασφαλείας, πετυχαίνοντας το 0 – 2. Ο Μούρι βρέθηκε σε θέση βολής, δεν δίστασε να σουτάρει κι έτσι αφού κέρδισε τον κίπερ των γηπεδούχων έστειλε τη μπάλα στο πλεκτό των γηπεδούχων.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Άλκης Νικούλης αυτή τη φορά χρίστηκε σκόρερ, καθώς με δυνατό σουτ από πλεονεκτική θέση έκανε το 0 – 3 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στη σημερινή αναμέτρηση.

Πύρρος Λάρισας (Κώστας Βασίλης): Κιόρογλου, Λίτσας, Βελλής (84′ Βαρσάμης), Καψαλός, Κάτσης (74′ Μαρούδης), Τζόγας, Μήτρος (46′ Βάσσος), Κάτσας, Νικούλης, Μούρι, Λεσάι (84′ Χαϊδούσης).