Με φόρα από το Κύπελλο ο Α.Α.Α.

Με κεκτημένη ταχύτητα από τον αγώνα Κυπέλλου και τη νίκη με 4 – 1 επί του Ατρομήτου Βαμβακούς μεσοβδόμαδα, μπήκε στο γήπεδο της Γαλήνης, ο Ατρόμητος και κατάφερε στο πρώτο μισάωρο του αγώνα να προηγείται με 0 – 3. «Ξύπνησα» οι γηπεδούχοι και μείωσαν σε 2 – 3, δεν κατάφεραν όμως και να ισοφαρίσουν!

Η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου έφτασε τους δέκα βαθμούς και «σκαρφάλωσε» στη 3η θέση του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, αφήνοντας τον Απόλλωνα Γαλήνης στους τρεις και την 12η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι στο 8ο λεπτό άνοιξαν το σκορ. Ο Ντουρουντάκης εκτέλεσε πλάγιο άουτ σημαδεύοντας τον Δάσσιο, ο οποίος με κεφαλιά – πάσα τροφοδότησε τον Αμαρλαριώτη που δεν λάθεψε από κοντά για το 0 – 1.

Στο 26′ ο Μπελάγιας με σουτ έξω από τη περιοχή πέτυχε το 0 – 2, ενώ στο 28′ με πλασέ του Αμαρλαριώτη μέσα από τη περιοχή, ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 0 – 3.

Οι γηπεδούχοι στο 40′ μείωσαν στο σκορ με τον Κυριακόπουλο που μπήκε στη περιοχή από δεξιά και εκμεταλλεύτηκε τη λάθος τοποθέτηση του Καραποστόλη, μειώνοντας στο σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 64′ ο Γκουτσιούδης κέρδισε πέναλτι από τον Παναγιώτου, και ο Παιδής που ανέλαβε την εκτέλεση δεν αστόχησε για το τελικό 2 – 3.

Η νίκη του Ατρομήτου Αγίων Αναργύρων αφιερώνεται στον άτυχο της ημέρας, Γρηγόρη Αντωνίου, του οποίου άπαντες στην οικογένεια των «μπλε» του εύχονται ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα.

Απόλλων Γαλήνης (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Σβάρνας, Γκέκας Β. (25′ Τζήκας), Ζυγούρης (80′ λ.τ. Μουσιός), Καψαλός, Ζυγογεώργος, Γκρίτζιας, Βασιλειάδης, Γκέκας Δ. (32′ Κυριακόπουλος), Ντούλια (65′ Πατρίκος), Γκουτσιούδης, Παιδής.

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Ντουρουντάκης, Μπακαρτζής, Αντωνίου (26′ λ.τ. Δοξαριώτης), Κατσογιάννης, Παναγιώτου, Τίκας (68′ Δολιάνης), Μπελάγιας, Αμαρλαριώτης, Δάσσιος, Κολοβός.