Με φόρα από το Κύπελλο!

Εντυπωσιακό εμφανίστηκε στο ντέρμπι του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας το Μεσοχώρι, καθώς επιβλήθηκε στο γήπεδο του με 4 – 0 του Δολιχιακού σήμερα το μεσημέρι!

Το συγκρότημα του Μιχάλη Τζιατζιά ερχόμενο από την εντός έδρας πρόκριση μεσοβδόμαδα στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΛ απέναντι στη Συκέα, συνέχισε τα θετικά αποτελέσματα και από νωρίς εξασφάλισε το τρίποντο στο ντέρμπι με τον Δολιχιακό. Έτσι, έφθασε τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα και βρίσκεται από κοντά στις πρώτες θέσεις.

Από την άλλη, ο Δολιχιακός δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το σημερινό παιχνίδι κι έτσι έμεινε στους έξι βαθμούς, όμως συνεχίζει τη πορεία του για να αναρριχηθεί πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Στο 8ο μόλις λεπτό του αγώνα ο Ηλίας Τσιάρας με ωραίο πλασέ από εκτέλεση κόρνερ του Βρασίδα Κοντοθανάση έβαλε μπροστά το Μεσοχώρι στο σκορ κι έκανε το 1 – 0.

Έπειτα από πέντε λεπτά, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Ηλία Τσιάρα και ο Θωμάς Καρακώστας ήταν εύστοχος πετυχαίνοντας το 2 – 0.

Στην επανάληψη τώρα και δύο λεπτά μετά από την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Βρασίδας Κοντοθανάσης τροφοδότησε τον Δημήτρη Γκαραβέλη και ο τελευταίος με σουτ από θέση βολής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0!

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Δημήτρης Γκαραβέλης βρήκε ξανά δίχτυα και με ιδανικό τελείωμα από θέση βολής πέτυχε το 4 – 0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στη σημερινή αναμέτρηση.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Μιχάλης Τζιατζιάς): Λικάι, Φράντζας Ρ., Λέτσιος (80′ Πατσιτός Θ.), Μούσιος, Μήσιος, Μαρκούγιας, Τσιάρας, Κοντοθανάσης, Καρακώστας (75′ Καραγιάννης), Γκαραβέλης (65′ Αλιπρασίτης), Ρακιντζόγλου (60′ Καλογιάννης).

Δολιχιακός (Κώστας Τριανταφύλλι): Κατοντικίδης, Λαζαρίδης, Μαρογιάννης, Τριανταφύλλι, Τσέλιος, Θεοδωράκης (80′ Κατσιαμήτας Ευάγγ.), Πουρσανίδης (87′ Γκόγκος), Τζήκας Αθ. (75′ Τζήκας Μ.), Σουγλής Κ., Σουγλής Ζ., Μπόλης (65′ Ζιάκος).