Με φόρα από το Κύπελλο…

Μετά την εμφατική νίκη με 4 – 0 απέναντι στη Νεάπολη για το Κύπελλο ΕΠΣΛ μέσα στην εβδομάδα, ο Πύρρος επιβλήθηκε και του Μεσοχωρίου με 4 – 1 εκτός έδρας για την 11η στροφή της Α΄1 ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Κώστα Βασίλη συνεχίζει την ανοδική πορεία και με τη σημερινή νίκη έφθασε τους είκοσι βαθμούς, ενώ το αξιόμαχο σύνολο του Μεσοχωρίου βρίσκεται στη τελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας μόλις ένα βαθμό.

Η αρχή για τον Πύρρο έγινε στο 18ο λεπτό, εκεί όπου ο Άλκης Νικούλης με ωραίο τελείωμα «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση.

Στο δεύτερο μέρος και τρία λεπτά μετά την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου, ο Γιώργος Βάρσος αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα και διπλασίασε τα τέρματα για τον Πύρρο, ενώ τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους έγιναν πιο απλά όταν ο Μαρκούγιας αντίκρισε τη κόκκινη κάρτα στο 68′ από τον κ. Καραγιάννη και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια.

Προς το τέλος της συνάντησης στο γήπεδο του Μεσοχωρίου ο Άλκης Νικούλης βρήκε εκ νέου τον δρόμο προς την αντίπαλη εστία και ανέβασε τον δείκτη του σκορ, ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε προσωρινά σε 1 – 3 ο Σδράλης στο 81ο λεπτό.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Μάρκος Αλιπρασίτης αποβλήθηκε από τον ρέφερι του ματς και οι γηπεδούχοι συνέχισαν με εννέα ποδοσφαιριστές, ενώ τέλος, ο Άλκης Νικούλης που ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού με χατ – τρικ που σημείωσε διαμόρφωσε το τελικό 1 – 4!

Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Αγραφιώτης, Λίτσας, Πότσης, Λέτσιος, Κάτσης (82′ Μαρούδης), Παύλου, Σάρα (60′ Αλιάι), Κάτσας, Νικούλης (82′ Σκέβης), Μούρι (70′ Αλεξανδρής), Βάρσος.