Με… φόρα ο Σ.Σ. Ραψάνης!

Οι Τζέφρι και Ερμής Σινάν ήταν… ασταμάτητοι στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Θερμαϊκό Στομίου και οδήγησαν σε νίκη τον Σ.Σ. Ραψάνης με 4 – 0.

Λίγο πριν τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα στο ματς και συγκεκριμένα στο 18ο λεπτό, ο Κριτσιάν Μπίμπα βρήκε υπέροχα τον Τζέφρι Σινάν και ο τελευταίος με πλασέ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν ακόμη πιο δυνατά και «κλείδωσαν» τη νίκη. Στο 60′ ο Ερμής Σινάν πήρε τη «σκυτάλη» και με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Τζέφρι Σινάν μετά από πάσα του Γαγάρα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Για να φτάσουμε στο 87ο λεπτό, όταν ο Κριστιάν Μπίμπα έβγαλε τη 2η του ασίστ στο ματς για τον Τζέφρι Σινάν και ο τελευταίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4 – 0. Μάλιστα ο Σ.Σ. Ραψάνης είχε και δύο δοκάρια με τον Βασίλη Σινάν, ένα με σουτ και ένα με κεφαλιά.

Από τη πλευρά του το Στόμιο είχε κάποιες ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ, όμως οι Γιάννης Τσιάρας και Οδυσσέας Πολύζος δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Καλογιάννης Ν., Δικόπουλος (65′ Χατζηϊωάννης), Γκαραγκούνης Δ., Ιωάννου, Γαγάρας, Ρωμιός (70′ Μαλιακούδης), Σινάν Β., Σινάν Ερ., Σινάν Τζ., Μπίμπα, Μπούρος (75′ Γκιώνης).

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Οικονόμου, Τοπάλης, Καρέντζος, Ταπατάς (46′ Νικολάου), Μυλωνάς, Λιάκος, Χατζηλιώντας, Τσιάρας Ι., Αλβανός Στ., Σελήνης (70′ Καστρινός), Πολύζος.