Με (Χ)αμένες ευκαιρίες…

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στα Δένδρα ανάμεσα στον τοπικό Κεραυνό και τον Ιπποκράτη με το 1 – 1 να δίνει στις δύο ομάδες τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν και το τελικό σκορ έδωσε τον βαθμό στις δύο ομάδες.

Ένα λεπτό πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος, ο Κώστας Τασιούλας με κεφαλιά «άνοιξε» το σκορ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βαγγέλη Πέρπερα.

Στο δεύτερο μέρος και στο 75ο λεπτό ο Ρενάτο Φραχόλι με πλασέ από θέση βολής μετά από κάθετη πάσα του Μονάντερου.

Ο Κεραυνός Δένδρων είχε και χαμένες ευκαιρίες στο παιχνίδι με τους Τασλακίδη, Πέρπερα και Γκάτη, με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κουσάνας, Κωστάκης (85′ Τσιγάρας), Τασιούλας, Σκράπας, Γκαμπέτας (80′ Καλέσης Αχ.), Γκάτης, Καλέσης Απ. (50′ Μπουζούκας), Πέρπερας, Βόραδας (60′ Βόραδας), Τασλακίδης.

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Ράιδος, Μαραμής, Διαμάντης, Παπαδημητρίου, Μονάντερος, Τσουμάνης, Φραχόλι Ότ., Μπλάνας (78′ Μπονόμι), Κουταλιάς (46′ Μπλέρο), Φραχόλι Ρ. (87′ Κορακάκης), Κοντογιώργος.