Με χατ-τρικ του Καλογιάννη

Στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας βρέθηκε η Ελπίς Μεσοχωρίου που κέρδισε τον ουραγό του Ομίλου Πανιώνιο Νέας Σμύνρης με 3 – 2.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ χάρις σε δύο τέρματα του Νίκου Καλογιάννη στο 18′ και 29′, χάνοντας μάλιστα και πέναλτι στο 35ο λεπτό. Ο Γκαραβέλης ήταν εκείνος που το κέρδισε αλλά και το έχασε, με τον Ράπτη να αποκρούει, κρατώντας το 2 – 0 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και στο 55′ με ανάποδο ψαλίδι του Γιώργου Κίτσα, ο Πανιώνιος μπήκε και πάλι στο παιχνίδι, με τον Νίκο Καλογιάννη με το τρίτο του προσωπικό του τέρμα στο 72′ να κάνει το 3 – 1.

Από εκεί και έπειτα οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 84′ με τον Χρυσοβαλάντη Στρατή με κοντινή προβολή, να μειώσουν και πάλι στο γκολ, μη όμως καταφέρνοντας εν τέλει να πάρουν κάτι από την αναμέτρηση, μένοντας στην ουρά της βαθμολογίας με μόλις έναν βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο πορτιέρο, Ράπτης. Μία απόφαση για την οποία οι άνθρωποι του Πανιωνίου διαμαρτυρήθηκαν έντονα.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Λέτσιος, Δαούλας, Φράντζας, Μαρκούγιας, Καρακώστας, Γκαραβέλης, Τσιάρας, Μήσιος, Καλογιάννης, Κουζιώνης.

Πανιώνιος (Κώστας Κίτσας): Ράπτης, Ευθυμίου, Κανής, Βασιλείου Π., Στρατής Π. (30′ Στρατής Χρ.), Ελιζόπουλος Σ., Μαρτζέλος, Δημόπουλος, Θεοδώρου (46′ Κίτσας Γ.), Ελιζόπουλος Ν., Κίτσας Γερ.