Με «χρυσή» αλλαγή τον Θεοδώρου!

Έχοντας τους Βαγγέλη Θεοδώρου και Άγγελο Ευστρατίου σε «μεγάλη» μέρα, ο Α.Ο. Ελευθερών «άλωσε» το Αβέρωφ με 4 – 1, μπαίνοντας και πάλι σε τροχιά ανόδου, αφήνοντας παράλληλα τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ στην δύσκολη… ζώνη του υποβιβασμού.

DSC_0359

Σε τροχαιά ανόδου βρέθηκε ο Α.Ο. Ελευθεραί μετά τη νίκη του με 4 – 1 στο Αβέρωφ επί της ομώνυμης ομάδας, εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τόσο τις γκέλες των Κισσάβου Συκουρίου και Ολυμπιακού Αμπελιάς όπου μείωσε τη διαφορά, όσο και του Ολύμπου Γόννων που τον άφησε πλέον στο -3 και στην 5η θέση της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

DSC_0356

Ο Βαγγέλης Θεοδώρου με δύο τέρματα και ο Άγγελος Ευστρατίου με ένα τέρμα και μία ασσίστ ήταν οι MVP της νίκης του συγκροτήματος του Βαγγέλη Κώτσιου και στην προσπάθεια που κάνουν τα «λιοντάρια» για μία ιστορική άνοδο στη «μεγάλη» κατηγορία του Νομού μας.

DSC_0348

Μόλις στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γιάννης Μαυρουδής με φοβερό σουτ μετά από πάσα του Άγγελου Ευστρατίου, άνοιξε τον χορό των τερμάτων για λογαριασμό των φιλοξενουμένων με τους γηπεδούχους να απαντάν ακριβώς είκοσι λεπτά αργότερα (35′) οδηγώντας το παιχνίδι στο ημίχρονο με το… «Χ». Σκόρερ ο Γιώργος Ελευθέρογλου.

DSC_0323

Στην επανάληψη και στο 58′ ο Βαγγέλης Θεοδώρου με δυνατό σουτ έξω από τη περιοχή ήταν εκείνος που έδωσε εκ νέου και πάλι το προβάδισμα στα «λιοντάρια» για να κάνει στο 65′ δύο τα προσωπικά του τέρματα και να «κλειδώσει» τη νίκη για την ομάδα του μετά από σέντρα του Γιώργου Τσιάμη.

DSC_0314

Το τελικό 4 – 1 διαμορφώθηκε στο 82ο λεπτό μετά από σέντρα του Γιώργου Μέκρα και κεφαλιά του Άγγελου Ευστρατίου.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Φώτης Πλίτσης): Παζιάνας, Καραλής, Κοτρώτσιος Αθ. (75′ Πατρίκης), Δεμέστιχας, Κοτρώτσιος Χρ., Δήμος (87′ Τσιλίκας), Θέμελης, Γκουτσιούδης, Μητσιός, Ελευθέρογλου, Τσιώμης (65′ λ.τ. Παρλάντζας).

Ελευθεραί (Βαγγέλης Κώτσιος): Αναστασίου, Μαυρουδής Αντ., Νταμπώσης, Ντελόπουλος, Μέκρας Χρ., Μέκρας Γ., Τσιάμης Β., Τσιάμης Γ. (80′ Μάγγος), Βαλατσός (55′ Θεοδώρου), Μαυρουδής Ι. (65′ Παυλόπουλος), Ευστρατίου.