Με «χρυσό» σκόρερ τον Καζάνι!

Χάρη στο μοναδικό τέρμα που σημείωσε ο Γκέρσι Καζάνι στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης, τα Βούναινα πανηγύρισαν ένα σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Δήμητρας Γιάννουλης, κατακτώντας μ΄αυτό τον τρόπο και τους τρεις βαθμούς στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣΛ.

Έτσι, οι «βυσσινί» πέτυχαν τη πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και πήραν τους τρεις πρώτους βαθμούς, ενώ από την άλλη, το νεαρό και φέτος σύνολο του Βασίλη Μπακογιάννη έχει συγκεντρώσει μέχρι τώρα, έξι βαθμούς.

Με το «καλημέρα», οι φιλοξενούμενοι έφθασαν κοντά στο γκολ, όμως η κεφαλιά που πήρε άθελα του ο Ζαφείρης Σουφχάρας από την εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Σχοινά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βασίλη Μαστοροδήμου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και δύο λεπτά ύστερα από την έναρξη του παιχνιδιού, η ομάδα του Θοδωρή Εμμανουήλ πήρε προβάδισμα στο σκορ με εντυπωσιακό τρόπο. Ο Σάββας Χατζηλιάδης σέντραρε από τα πλάγια και αφού κατέβασε τη μπάλα όμορφα ο Γκέρσι Καζάνι με το στήθος του, σούταρε πολύ δυνατά κι έστειλε τη μπάλα στο πλεκτό του Βασίλη Μαστοροδήμου, πραγματοποιώντας έτσι και το 0 – 1.

Η Δήμητρα Γιάννουλης δεν μπόρεσε μέχρι το τέλος να φθάσει στην ισοφάριση του σκορ κι έτσι τα Βούναινα πανηγύρισαν την σπουδαία εκτός έδρας και πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με το φτωχό πλην τίμιο, 1 – 0.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Μαστοροδήμος, Μπάμπαλης, Σέτζας, Σουφχάρας, Εμμανουήλ, Θώμος, Αμπατζίδης (63′ Πουρνάρας), Γκατζούλης (63′ Πετράκης), Κατσαμάκας, Μάτος, Τσιαντούλης.

Α.Ε. Βουναίνων (Θοδωρής Εμμανουήλ): Κουκουφίκης, Τσανάς, Σχοινάς (60′ Γκομοσίδης), Κατσιώτης, Χατζηλιάδης Γ., Μερτζανίδης Ηλ., Καρέντζος, Χατζηλιάδης Σ. (83′ Ραπτόπουλος), Χριστοδούλου Κ., Καζάνι Γκ. (90′ Μερτζανίδης Φ.), Τριανταφυλλόπουλος.