Με «buzzer beater» του Κώστα Βάσσου

Χάρη στο τέρμα του Κώστα Βάσσου στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Πύρρος κέρδισε με 1 – 0 την Αστραπή στη Νέα Πολιτεία, παιχνίδι για την 8η στροφή της Α’1 τοπικής κατηγορίας.

Μία σπουδαία νίκη πέτυχε το σύνολο του Κώστα Βασίλη, καθώς έφυγε από τη Νέα Πολιτεία με τους τρεις βαθμούς και τη νίκη αυτή να είναι αφιερωμένη στον πρόεδρο του Πύρρου, Αλέκο Λιάγκα μετά και τη περιπέτεια με την υγεία του που είχε τις τελευταίες ημέρες.

Λίγο πριν τελείωσει το πρώτο ημίχρονο ο Πύρρος έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Λεσάι αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα από τον κ. Αντωνίου. Η πρώτη για τον παίκτη του Κώστα Βασίλη ήταν για τράβηγμα της φανέλας σε αντίπαλο ποδοσφαιριστή, ενώ η δεύτερη ήταν για διαμαρτυρίες.

Το μοναδικό τέρμα που έκρινε και το παιχνίδι της Νέας Πολιτείας σημειώθηκε στο 90′! Ο Νίκος Αλεξανδρής δοκίμασε ένα ψηλοκρεμαστό σουτ και ο γκολκίπερ της Αστραπής απέκρουσε με τη μπάλα να χυπα και στο δεξί καθετο δοκάρι στην εστία του. Ωστόσο, στη πορεία της μπάλας βρέθηκε ο Κώστας Βάσσος που με κοντινό πλασέ έκανε το 0 – 1 και έδωσε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του Κώστα Βασίλη!

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Κατσάρας, Σκόμπας, Χλωρός, Κατσιάνος, Ζήσης, Καφφές, Καλτσάς, Σκουλίδης, Φακίτσας (86′ Γερανίκης), Ταρταμπούκας, Πράπας.

Πύρρος Βορειοηπειρωτών (Κώστας Βασίλης): Αγραφιώτης, Μάρης, Λίτσας, Λέτσιος (90′ Τζιόγκας), Κάτσης, Παύλου, Κάτσας, Λεσάι, Βάρσος (60′ Βάσος), Νικούλης (85′ Αλεξανδρής), Σάρα (65′ Αλίαϊ).