Με «buzzer beater» του Μαλλιάρα

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Προοδευτική Ανάβρας στο Ομορφοχώρι, κερδίζοντας την τοπική Δόξα με 2 – 1, χάρις σε τέρμα… «buzzer beater» του Μαλλιάρα στο 90’+5′. Με το τρίποντο αυτό μείωσε την διαφορά της από την κορυφή και τον Αστέρα Μελισσοχωρίου στον έναν βαθμό.

«Ποδαρικό» με το δεξί έκανε ο Γιώργος Λυκοκώστας στον πάκγο της Προοδευτικής Ανάβρας, κερδίζοντας στο 90’+5′ την Δόξα Ομορφοχωρίου με 2 – 1, φτάνοντας τους 29 βαθμούς και μειώνοντας την διαφορά από τον πρωτοπόρο Αστέρα Μελισσοχωρίου στον έναν βαθμό (έχει 30).

Το σκορ για την Προοδευτική άνοιξε με κεφαλιά ο Χονδροδήμος στο 15ο λεπτό για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου σε 1 – 1.

Το γκολ που έδωσε το τρίποντο στην ομάδα της Ανάβρας ήρθε στο 90’+5′, χάρις σε κεφαλιά του Μαλλιάρα μετά από σέντρα του Γκαραλιάκου.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Βλιώρας, Μαρκολέφας, Μπούρας, Μαλλιάρας, Μαλαχτάρης, Γιαννουλέας, Ντελής (70′ Παρλάντζας), Μπασιανάς (75′ Τσίρκας), Χονδροδήμος, Γκαραλιάκος, Κορδαλής.