Μια ανάσα από τον τίτλο η Καρυά

Μια ανάσα από την ανάδειξη της ως πρωταθλήτρια του 2ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας, παραμένει η ομάδα της Καρυάς, ο Όλυμπος καθώς χρειάζεται μόλις ένα μόλις τρίποντο στους τέσσερις εναπομείναντες αγώνες για να στεφθεί και μαθηματικά πρωταθλήτρια.

Παρόλα που θεωρητικάη ομάδα του Ολύμπου είναι αδιάφορη, δεν δείχνει να χαρίζεται σε κανέναν και αυτό φάνηκε και στο ματς του περασμένου Σαββατοκύριακου όπου και επικράτησε εύκολα με 5 – 2 και του Λιβαδίου.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ όταν Χρήστος Δασσίος με δυνατό σουτ έξω από τη μεγαλή περιοχή μόλις στο 10ο λεπτό έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδα του Λιβαδίου. Στο επόμενο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους όταν Δάσσιος Χρήστος και Κώστας συνεργάστηκαν άψογα με τον δεύτερο με πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή να σημειώνει το 2 – 0.

Με την ένερξη του δευτέρου ημιχρόνου, το σκορ μειώθηκε στο 55′ όταν μετά από κεφαλιά προς τα πίσω του Κελέκη, ο κίπερ Καρακώστας έκανε κακή εκτίμηση της μπάλας με αυτή να καταλήγει στην εστία του.

Σα να μην πέρασε ένα δίλεπτο με τον Λευτέρη Καβαρέτζη να εκτελεί ένα φαόυλ και τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να θέλει να κλέψει την δόξα από αυτόν των γηπεδούχων μιμώντας τον, έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια και κάπως έτσι ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 3 – 1.

Στο 62′ ο Καραγκόγκος από την άσπρη «βούλα» έκανε το 4 – 1 με τους φιλοξενουμένους να μειώνουν στο 75′ μετά από φάουλ – σέντρα και απόκρουση του Καρακώστα, η μπάλα βρήκε σε πλάτη αμυνομένου και εν συνεχεία… βρήκε δίχτυα.

Το τελικό 5 – 2 διαμόρφωσε ο Διονύσης Μανούσιος με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Όλυμπος Καρυάς: Καρακώστας Γ., Κατσαβός, Δάσσιος Γρ. (70′ Καβαρέτζης Γ.), Κελέκης, Στεργιούλας, Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Χατζής Γ. (65′ Ζυγούρης Λ.), Καβαράτζης Λ. (75′ Γκούθας), Μανούσιος Δ., Καραγκόγκος Γ.