Μια αποβολή που έφερε γκολ και θέαμα!

Ματς με πολλά γκολ, μία αποβολή και σούπερ θέαμα περιελάμβανε το πρόγραμμα της πρεμιέρας της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας για λογαριασμό του 2ου Ομίλου στο βοηθητικό γήπεδο της Γιάννουλης. Εκεί όπου η Δόξα Βαλανίδας εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το αριθμητικό πλεονέκτημα και κέρδισε με 5 – 2 τον Ροδιακό.

img_1571

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 12ο λεπτό. Ο Μπαϊράμης με πλασέ αφού εκμεταλλεύτηκε λάθος του κίπερ της Ροδιάς, Γκανάτσιου, έκανε το 1 – 0. Βέβαια η απάντηση των φιλοξενουμένων ήρθε πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Όταν στο 42′ με κεφαλιά ο Πετρίκης, μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκαμπέτα, έφερε το παιχνίδι και πάλι από την αρχή.

img_1573

Στην επανάληψη και στο 61′ διαδραματίστηκε η φάση που άλλαξε την καθολική εικόνα της αναμέτρησης. Ο Δαλακούρας υπέπεσε σε πέναλτι που του κόστισε και την απευθείας κόκκινη κάρτα του κ. Γιάντση, αφήνοντας την ομάδα του σε εκείνο το κρίσιμο σημείο του αγώνα, με αριθμητικό μειονέκτημα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζουρλαδάνης, που δεν αστόχησε κάνοντας το 2 – 1.

img_1583

Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά ασφαλείας στο σκορ, με τον Ζουρλαδάνη να παίρνει κάθετα την μπάλα από τον Κατσαβριά και να πετυχαίνει το 3 – 1. Ενώ στο 73′ ο Καρέλας με πλασέ μετά την είσοδο του στο παιχνίδι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 1, μετά και από πάσα του Καραγιάννη.

img_1590

Οι φιλοξενούμενοι μειώσαν στο σκορ στο 82′ με πέναλτι του Πετρίκη (το έκανε το Βελώνης), για να διαμορφωθεί στο 84′ το τελικό 5 – 2 από τον Κατσαβριά, έπειτα από κόρνερ του Καραγιάννη.