Μια μέρα στη… δουλειά!

Ο Πύρρος πέρασε από την έδρα της Ελάφου Αγιάς, επικρατώντας με 0 – 2 και αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα για τον 3ο όμιλο της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και αυτό φάνηκε από τη γρήγορη μεγάλη ευκαιρία που είχαν για να «ανοίξουν» το σκορ. Όταν στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νίκος Μαρούδης σούταρε έξω από τη περιοχή, με τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι!

Το γκολ για τον Πύρρο ήρθε λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 44′, ο Τσίλης με όμορφο σουτ έξω από τη περιοχή, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το 0 – 1 για την ομάδα του λίγο πριν την ανάπαυλα.

Στην «επανάληψη» οι παίκτες του Κώστα Βασίλη «σφράγισαν» τη νίκη. Στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης, με ψηλοκρεμαστό σουτ από το χώρο του κέντρου ο Χαϊδούσης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Μάλιστα το 0 – 2 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Οι άνθρωποι του Πύρρου αφιερώνουν τη σημερινή νίκη ως δώρο γενεθλίων στον διοικητικό της ομάδας, Γιώργο Μπέτση, όπου γιόρταζε πριν από λίγες ημέρες.

Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Κιόρογλου, Χαϊδούσης, Πότσης, Τσιάβος, Κάτσης, Τσιπουργκενούδης (80′ Θεμελής), Λίτσας, Μαρούδης, Αλβανός, Τσίλης (70′ Μουλάς), Βάσσος.