Μοίρασε «χάπια» ο Μαντζαφούλης στο 90’+4′

Τη δεύτερη «κολλητή» του νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας σημείωσε και με ανατροπή παρακαλώ πολύ, το Μαυροβούνι στον Αμπελώνα, κερδίζοντας τον τοπικό Αμπελωνιακό με 1 – 2. Άσσος ημίχρονο, διπλό τελικό. Την «ψυχρολουσία» για τους γηπεδούχους προσέφερε στο 90’+4′ ο Χρήστος Μαντζαφούλης.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Μαυροβουνίου έφτασε τους επτά πόντους στο πρωτάθλημα και την δεύτερη θέση, προσπερνώντας τον Αμπελωνιακό που καθηλώθηκε στους έξι βαθμούς των δύο πρώτων αγωνιστικών.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Σπύρος Βούκιας στο 23ο λεπτό, αφού κινήθηκε ωραία στο πρώτο δοκάρι, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσετιροκλή.

Το υπέρ τους 1 – 0 από το πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσαν να διαχειριστούν σωστά οι γηπεδούχοι και στην επανάληψη είδαν τον πάλαι ποτέ ποδοσφαιριστή τους, Θανάση Παλάσκα να τους πληγώνει, όταν στο 50′ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Μαντζαφούλη, έφερε το παιχνίδι και πάλι από την αρχή.

Και η «ψυχρολουσία» για τους γηπεδούχους ήρεθ στο 90’+4′! Εκτέλεση φάουλ του Χατζή, κεφαλιά πάσα του Νίκου Μπατζέλα στον Χρήστο Μαντζαφούλη που από θέση βολής και με πλασέ, κέρδισε τον Βραζιτίκο για το 1 – 2, μέσα σε έξαλλα πανηγύρια.

Η σημερινή νίκη του Μαυροβουνίου αφιερώνεται στους ποδοσφαιριστές της ομάδας και άτυχους για τη φετινή σεζόν, Βαγγέλη Τατσέλο και Βασίλη Μπατζέλα, όπου είναι τραυματίες και δεν μπορούν να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στο συγκρότημα του Λάζαρου Αγγλόπουλου.

Αμπελωνιακός (Γιάννης Αλεξούλης): Βραζιτίκος, Μαυρίδης, Νταφούλης, Αλεξόπουλος, Κωτούλας, Χατζούλης, Τσετιροκλής, Πατρίκου (80′ Καρυπίδης), Ελευθέρογλου (60′ Κόκκινος), Ψύρρας, Βούκιας.

Μαυροβούνι (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Καραποστόλης, Μπάγκας Αρσ., Τάτσιος, Μαντζαφούλης, Αθανασίου, Κολιοφούτης (90’+4′ Τριάδης), Πάθας (8′ λ.τ. Φαρμάκης (70′ Χατζής)), Μπατζέλας Ν., Πεζής, Ακριβόπουλος (90′ Σιδέρης), Παλάσκας.