Μοίρασε χαμόγελα ο Σπανός στα Βούναινα

Την επιστροφή στις νίκες και με το καλύτερο δυνατό τρόπο πέτυχε η Αθλητική Ένωση Βουναίνων, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4 – 1 της Δόξας Ραχούλας, «σκαρφαλώνοντας» στην 5η θέση της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας και παραμένοντας μια «ανάσα» από την ζώνη ανόδου.

Μπορεί οι γηπεδούχοι να πήραν προβάδισμα στο σκορ με πλασέ του Γιώργου Σπανού μόλις στο 25ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν έτοιμη την απάντησή τους. Στο 27′ ο Κέβιν Καζάνι με κεφαλιά μετά από γύρισμα του Δημήτρη Γκόγκουρα, έφερε το παιχνίδι και πάλι από την αρχή.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανεβάσαν στροφές και έφτασαν εν τέλει στην νίκη. Με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο Στέφανος Πρεσακάρου με πλασέ από πλεονεκτική θέση για γκολ, έκανε το 2 – 1, την στιγμή όπου ένα λεπτό νωρίτερα ο Αθανασούλης είχε δοκάρι για την Ραχούλα.

«Αέρα» δύο τερμάτων στα Βούναινα έδωσε ο Γιώργος Σπανός με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση στο 74ο λεπτό με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 80′ να ολοκληρώνει το χατ – τρικ του, γράφοντας και το τελικό 4 – 1 από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι. Νωρίτερα το πέναλτι είχε κερδίσει ο Γιώργος Τσανάς.

Α.Ε. Βουναίνων (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Ζεϊμπέκης, Κοτρώτσιος, Χατζηλιάδης Γ., Δεσπόπουλος, Κουτής (46′ Φαρμάκας), Γκομοσίδης, Τσαπράζης Στ. (85′ Κουψιάρης), Σπανός, Καζάνι (55′ Χριστοδούλου Κ.), Τσανάς, Πρεσακάρου.

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Παζιάνας, Κόλλιας, Θεοχαρούλης (65′ Σταμουλάκης), Πιλτσούλης, Σκάκος Β., Τσέλιγκας, Αθανασούλης, Τέγος, Αργυρακούλης (80′ Σκάκος Κ.), Γκόγκουρας, Καζάνι (55′ Βλησαρούλης).