Μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις στη Μελιβοία

Φιλοκτήτης Μελιβοίας και Γόννοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2 – 2 στη μεταξύ τους συνάντηση στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» στη Μελιβοία κι έτσι μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας κι έτσι το συγκρότημα του Νίκου Παπανικολάου έφθασε τους είκοσι έξι βαθμούς και την ένατη θέση, ενώ η ομάδα του Δημήτρη Κωστή συνεχίζει σταθερά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας σαράντα τρεις βαθμούς.

Στο 50ο λεπτό ο Μιχάλης Παπαρίζος με σουτ από κάθετη πάσα του Νίκου Γκουντάρα «άνοιξε» το σκορ για τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας κι έκανε το 1 – 0.

Η απάντηση από τους Γόννους στα γκολ ήταν άμεση με τη σέντρα του Γκουγκουλιά να αξιοποιεί ο Παναγιώτης Κολτσίδας για το 1 – 1.

Ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας πήρε εκ νέου το προβάδισμα αυτή τη φορά με το όμορφο γκολ του Κώστα Κοταρέλα και το πλασέ ύστερα από ατομική ενέργεια, ενώ το τελικό 2 – 2 διαμορφώθηκε στο 64′ με το γκολ από πλάγια θέση του Βαγγέλη Μπούμπουλη.

Στο 75ο λεπτό ο Τριαντάφυλλος Σερίφης σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Δούνια, ενώ οι γηπεδούχοι στο 90′ έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Δημήτρη Λαδά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νίκος Κώτσιας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με κεφαλιά, όμως ο α’ βοηθός κ. Νίκζας ακύρωσε τη φάση ως οφ σάιντ και οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για τη φάση αυτή.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Δούνιας, Πασιάς Π., Πλατσάς, Λαδάς, Ντούμος, Μυλωνάς, Κοταρέλας (85′ Καψάλης), Καπετάνιος (88′ Κουβαράς), Παπαρίζος Μ., Παπαρίζος Ρ. (63′ Μαλλιάρας), Γκουντάρας (70′ Χαρατσής).

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Γκουγκουλιάς Ν., Ριζούλης (85′ Μαρκεγκάι), Κώτσιας, Γκουγκουλιάς Χρ., Τσούγιας, Σερίφης, Κολτσίδας (85′ Μαλαμούδης), Ζαϊρές, Μπούμπουλης Ευάγγ., Κόκρας.