Μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις στη Νίκαια

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Παναγροτικός Νίκαιας και Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων με το 2 – 2 να είναι το τελικό σκορ στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Με αυτό τον βαθμό η ομάδα του Βαγγέλη Μπρισίμη έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς και συνεχίζει στη δέκατη τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Γιάννη Τσιφλίζογλου έφθασε τους τριάντα τρεις πόντους και βρίσκεται στη δέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Με το «καλημέρα» ο Σάκης Δάσσιος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και «άνοιξε» το σκορ στη συνάντηση, ενώ στο 7ο λεπτό ο Παναγροτικός είχε άμεση απάντηση στα γκολ με τον Δημήτρη Καφαντάρη.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή του σκορ και πέτυχαν το 2 – 1 στο πρώτο ημίχρονο και στο 38ο λεπτό με τον Δημόπουλο, ενώ ο Ανδρέας Τσιρβούλης ήταν αυτός που «μίλησε» τελευταίος στο ματς, καθώς με δικό του τέρμα στο 65′ σημείωσε το 2 – 2 κι έτσι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σδούγκας, Γεωργόπουλος, Ψαρούλης, Πανδρεμένος, Σώκος, Σακελλαρίου, Καφαντάρης (73′ Ολομάνι), Δημόπουλος, Βλαχάκης, Φουρίκης, Γκόντικας (73′ Ψαθάς).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Μητρακούλης (90′ Δοξαριώτης), Ντουρουντάκης (78′ Κουμπούρας), Μπακαρτζής, Κολοβός, Νούσιος, Τσιρβούλης, Πολύμερος (63′ Γκούγκλας), Αμαρλαριώτης (88′ Τζεμολάρι), Δάσσιος, Παναγιώτου.