Μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις στον Τύρναβο

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι στο Τύρναβο, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε τον Αετό Αμυγδαλέας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣΛ, με το τελικό σκορ να είναι 1 – 1.

Οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στο σημερινό παιχνίδι λοιπόν και η ομάδα των Νίκου Παπανικολάου – Νίκου Σακελλαρίου έφθασε τους δέκα πόντους και συνεχίζει στη δέκατη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Μάκη Αλεξούδη πήρε το δεύτερο του βαθμό και θέλει να ξεφύγει στη συνέχεια από τις τελευταίες θέσεις.

Στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Αλέξη Τσούτσα από τον Παπαδάμο και την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, με τον Αντώνη Κωνσταντίνου να αντιδρά σωστά και να κρατά το μηδέν για τον Αετό.

Στη συνέχεια του ματς και στο 39′, οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0 – 1 με σκόρερ τον Βασίλη Φούντα με ωραίο τελείωμα ύστερα από όμορφο συνδυασμό των Βάιου Φιλίππου και Παπαδάμου, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 71ο λεπτό, ο Στέλιος Πατσιωτός πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο φετινό πρωτάθλημα και έδωσε τον βαθμό στον Τύρναβο, μιας και με σουτ μετά από διπλή προσπάθεια πέτυχε το 1 – 1 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Βέβαια, πέντε λεπτά μετά, ο Στέλιος Πατσιωτός πήγε να «κλέψει» το ματς και να δώσει τη νίκη στον Τύρναβο, όμως η μπάλα από το απευθείας χτύπημα φάουλ του έμπειρου επιθετικού, σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Αντώνη Κωνσταντίνου.

Τύρναβος (Νίκος Παπανικολάου – Νίκος Σακελλαρίου): Χαλκιάς, Καρράς (Μπάκος Κ.), Γάνος, Κουτσοκέρας, Αυλογιάρης, Κατσαρός, Μπάκος Ι. (Κοκομπέλης)., Πατσιωτός, Λόζος (Ντονούδης), Νταναβάρας, Τσούτσας (Καραλής Γ.)

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Κωνσταντίνου, Παπαδάμου, Ντάσκας, Περδίκης, Παραφέστας, Πρατσίλας (Γουναράς), Ανδριανόπουλος (Πλης), Παρασκευούδης, Φούντας, Φιλίππου, Ντάλλας (Παπακωστούλης).