Μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις στους Αγίους Αναργύρους

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Άγιοι Ανάργυροι και Νέα Πολιτεία στο γήπεδο του Ατρόμητου, με το 1 – 1 να αποτελεί το τελικό στην αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Από ένα βαθμό πήραν λοιπόν στο μεταξύ τους παιχνίδι Ατρόμητος και Αστραπή στο μεταξύ τους παιχνίδι, όπου δεν ανέδειξε νικητή, αφού το γκολ του Αποστόλη Ταρταμπούκα ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα ο Σάκης Δάσσιος.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας λοιπόν η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου έφθασε τους είκοσι βαθμούς και βρίσκεται στην ένατη θέση, ενώ αντίθετα, το σύνολο του Κώστα Τσότσου έφθασε τους δέκα επτά πόντους και συνεχίζει τη προσπάθεια του δύο θέσεις πιο κάτω στον βαθμολογικό πίνακα της Α΄1 ΕΠΣΛ.

Οι «πορτοκαλί» ευτύχησαν να μπουν μπροστά στο σκορ στο 71ο λεπτό χάρη στο τέρμα του Αποστόλη Ταρταμπούκα με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Γερακίνη, ενώ το παιχνίδι στα ίσια και το τελικό 1 – 1 διαμόρφωσε τρία λεπτά μετά ο Σάκης Δάσσιος με κοντινή προβολή μετά από «κλέψιμο» της μπάλας από τον πορτιέρο της Νέας Πολιτείας, Νότα.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Δοξαριώτης, Ντουρουντάκης, Μπακαρτζής, Αντωνίου (73′ Γκαραβέλης Β.), Κολοβός, Αμαρλαριώτης, Νούσιος, Δάσσιος, Μαροσούλης, Τζεμολάρι (35′ Παναγιώτου).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Νότας, Σκόμπας, Χλωρός, Κατσιάνος, Ζήσης, Καφές (80′ Σιώκας), Καλτσάς (85′ Σταθάκος), Σκουλίδης, Σπύρου (60′ Πράπας), Ταρταμπούκας, Φακίτσας (52′ Γερακίνης).