Μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις στο Κιλελέρ

Ισόπαλο με σκορ 1 – 1 έληξε το παιχνίδι στο Κιλελέρ, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε τον Δαμασιακό στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας.

Από ένα βαθμό πήραν λοιπόν το συγκρότημα των Φώτη Πλίτση – Γιάννη Βαΐτση και η ομάδα του Δημήτρη Μπουκουβάλα με σκορ το 1 – 1, όπου στο 56′ ο Θωμάς Παλάσκας «άνοιξε» το σκορ και στο 70′ ο Χρήστος Νάτσης έφερε το ματς στα ίσια.

Μετά από την ισοπαλία, το Κιλελέρ έφθασε τους τριάντα έξι βαθμούς και την έβδομη θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Δαμασιακός βρίσκεται δύο θέσεις πιο πίσω έχοντας τριάντα τρεις πόντους.

Στο 56ο λεπτό του αγώνα, ο Θωμάς Παλάσκας με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ζιόμπουρα ευτύχησε να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ και να κάνει το 1 – 0.

Δέκα τέσσερα λεπτά μετά και στο 70′ ο Δαμασιακός έφερε το ματς στα ίσια. Ο Χρήστος Νάτσης που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή, εκτέλεσε απευθείας το φάουλ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι και αφού η μπάλα σταμάτησε στο βάθος της εστίας του Γιώργου Παναγιωτόπουλου, ήρθε το 1 – 1 και μάλιστα ήταν το τελικό σκορ.

Α.Ε. Κιλελέρ (Φώτης Πλίτσης – Γιάννης Βαΐτσης): Παναγιωτόπουλος, Ξηροκώστας, Ζιόμπουρας, Κολιός, Παλάσκας, Καρακάνος, Αργύρης, Λαβαντσιώτης (77′ λ.τ. Μουρατάι), Παπαγιαννούλης, Κουσιώρας, Καρβούνης (87′ Αρσενόπουλος).

Δαμασιακός (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Βλιώρας, Γεωργατζιάς, Ιωαννίδης, Ντόκος, Μπακαΐμης, Λούτσος (70′ Αμπατζίδης), Λόλας (80′ Αγραφιώτης), Λέτσιος (60′ Φούντας), Δούκας, Τσιάλτας (60′ Νάτσης), Μουσιάρης.