Μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις

Ο Αετός Αμυγδαλέας φιλοξένησε τη Λάρισα 2012 για την 9η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Η Αμυγδαλέα παρότι πήρε έναν βαθμό, υποχώρησε στην 5η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, εκεί όπου ισοβαθμεί στους 15 βαθμούς με τον Τύρναβο. Από την άλλη, η Λάρισα 2012 έφτασε τους 10 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 11 θέση με το Μακρυχώρι.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κάνουν το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στην αναμέτρηση. Πετυχαίνοντας ένα γρήγορο γκολ, αιφνιδιάζοντας παράλληλα τους αντιπάλους τους. Συγκεκριμένα στο 5΄, ο Κώστας Τσιάκος με σουτ έξω από τη περιοχή έκανε το 0 – 1.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου δεν είχαμε κάποια αλλαγή στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να κρατούν το υπέρ τους σκορ. Στην επανάληψη ωστόσο και ενώ οδεύαμε προς τη λήξη του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν.

Στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μίμης Κουρούκας κέρδισε πέναλτι από τον Παναγιώτη Σκέντζα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γιάννης Αντωνόπουλος που δεν αστόχησε, διαμορφώνοντας έτσι το 1 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Τέλος, οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται προς το πρόσωπο του κ. Μπουρουζίκα, καθώς θεωρούν πως δεν τους δόθηκε πέναλτι σε μία περίπτωση στο 46ο λεπτό, όπου η μπάλα βρήκε στο χέρι παίκτη της Λάρισας 2012 σύμφωνα πάντα με τα όσα υποστηρίζουν οι άνθρωποι της Αμυγδαλέας.

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Χατζηϊωαννίδης (80′ Ανδριανόπουλος), Τασούλης (31′ Κορλός), Γραμμένος, Πολύζος, Λουκανίκας, Δημητρέλης (41′ λ.τ. Σάρα), Υφαντής, Καρβούνης, Κουρούκας, Αντωνόπουλος.

Λάρισα 2012 (Νίκος Αργυρούλης): Γεωργούλας Θωμ., Κίτσιος Π., Φλώρος Αντ. (60′ Στρατής), Φλώρος Παντ., Σκέντζας Π., Φλώρος Παν. (80′ Κόκκινος), Γεωργούλας Θοδ., Φλώρος Β., Τσιάκος, Κίτσιος Δ., Μάντζας.