Μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις

Από ένα γκολ σημείωσαν οι Αναγέννηση Καλοχωρίου και η Δόξα Βλαχογιαννίου και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1 – 1 στην έδρα της πρώτης.

Έτσι μετά το πέρας 26 αγωνιστικών, το Καλοχώρι έφτασε συνολικά τους 28 βαθμούς και κατέχει την 12η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη το Βλαχογιάννι βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς.

Το ξεκίνημα ήταν κάτι παραπάνω από ιδανικό για τους γηπεδούχους. Και αυτό γιατί κατάφεραν πριν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Συγκεκριμένα μόλις στο 6’, ο Μιχάλης Σαμπάνης με πλασέ αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα πλάσαρε σωστά για το 1 – 0.

Η απάντηση της Δόξας Βλαχογιαννίου ήρθε στο 19’. Όμορφη σέντρα – σουτ του Δημήτρη Τόλιου, την οποία απέκρουσε ο Νίκος Μαρδάνης και έπειτα η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Καλοχωρίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο τέταρτο του ματς, το Καλοχώρι έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματά του. Στο 75’ ο Μπούνα κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Τσιαντούλης, ο οποίος όμως δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Έτσι φτάσαμε στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν το Βλαχογιάννι κατάφερε να ισοφαρίσει. Ο Βαγγέλης Ζηρδέλης κέρδισε το πέναλτι από τον Στέλιο Κόκοβα, και ο Δημήτρης Τόλιος από τα έντεκα βήματα δεν αστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Χατζής): Μαρδάνης, Δούρος, Κόκοβας (80′ Μάρκου), Σαΐτης, Λιούσκας, Τσεκούρας, Τσιαντούλης (89′ Παιδής), Δάκτυλας, Σαμπάνης, Τσιάτας, Μπούνα.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Χάμος, Γεωργαντζιάς, Βάλλας, Σουφχάρας, Ιωαννίδης, Γκουρομπίνος (85′ Χαράλαμπος), Σαπουνάς Ν. (20′ λ.τ. Γεωργούλης), Κοντοθανάσης Βρ., Ζηρδέλης, Κοντοθανάσης Δ., Τόλιος.