Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις!

Ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων φιλοξένησε τα Βούναινα με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2 – 2 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Οι Άγιοι Ανάργυροι μπορεί να πρόσθεσαν ακόμη έναν βαθμό στη συνολική τους βαθμολογία, ωστόσο παραμένουν στην επικίνδυνη ζώνη, καθώς βρίσκονται στη 14η θέση με 11 βαθμούς. Από την άλλη τα Βούναινα είναι πιο ψηλά, στην 7η θέση με 19 βαθμούς.

Το χαρακτηριστικό στοιχείο της συγκεκριμένης αναμέτρησης, ήταν πως και τα τέσσερα γκολ που επετεύχθησαν σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο πρώτο παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των ποδοσφαιριστών δεν είχαμε σκορ.

Οι γηπεδούχοι «άνοιξαν» το σκορ στο 56΄. Ο Σάκης Παύλου σέντραρε και ο Μάρκος Βιλανάκης με προβολή, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το 1 – 0. Μάλιστα γρήγορα – γρήγορα πέτυχαν και δεύτερο γκολ, όταν ο Κώστας Ρουμελιώτης με πλασέ μέσα από τη περιοχή, στο 59΄έκανε το 2 – 0.

Ωστόσο δεν άργησε να έρθει και η αντίδραση των φιλοξενούμενων, οι οποίοι στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης μείωσαν στο σκορ. Ο Γκέρσι Καζάνι με σουτ από πλεονεκτική θέση, από πάσα του Στέφανου Πρεσακάρου σκόραρε για το 2 – 1.

Ενώ εφτά λεπτά αργότερα ο Γιώργος Σπανός με πλασέ, μετά από πάσα του Στέφανου Πρεσακάρου και πάλι για τα Βούναινα σκόραρε και ισοφάρισε, διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 2.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιώργος Παπαντωνίου): Παυλόπουλος, Γκούγκλας (46′ Δήμος), Παναγιώτου, Παύλου, Κατσογιάννης (46′ Βιλανάκης Ι.), Μπακαρτζής, Μούμος, Πλιάγκας, Αμαρλαριώτης, Ρουμελιώτης (73′ Τσιφλίζογλου), Βιλανάκης Μ.

Βούναινα (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Ζεϊμπέκης, Κοτρώτσιος, Χατζηλιάδης Γ., Τσαπράζης Στ., Κουτής, Χριστοδούλου Στ. (80′ Χατζηλιάδης Κ.), Χριστοδούλου Κ., Τσανάς, Καζάνι, Πρεσακάρου, Σπανός.