Μοιράστηκαν βαθμούς, παραιτήθηκε ο Κοτσιανούλης

Ισόπαλοι με 1 – 1 αναδείχθηκαν Αστέρας Νέου Περιβολίου και Χείμαρρος Μαρμαρίνης στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το «καλημέρα», ισοφαρίστηκαν όμως με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα από τους γηπεδούχους.

Τους τέσσερις πόντους έφτασε ο Αστέρας Νέου Περιβολίου, τους δύο ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης.

Το σκορ για τους φιλοξενουμένους άνοιξε μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Μπακάλης με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ζαΐμη, ενώ πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Βουλγάνης με σουτ, έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπαλούλη και στην επαναφορά ο Περδικούλης από κοντά, σούταρε λίγο άουτ.

Για τους γηπεδούχους, ο Λιντέρης ήταν εκείνος που ισοφάρισε το ματς στην επανάληψη, εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τη σέντρα του Παπανικολάου, σκοράροντας με «καρφωτή» κεφαλιά.

Μετά το τέλος του σημερινού αγώνα ο Γιώργος Κοτσανούλης δήλωσε τη παραίτηση του από τη τεχνική ηγεσία του Νέου Περιβολίου και ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση και τους ποδοσφαιριστές όπου συνεργάστηκε στο σύλλογο τα δύο τελευταία χρόνια.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Γιώργος Κοτσανούλης): Μπαλούλης, Σφέτσος, Διάλλας, Μάλτζιαρης, Αργύρης (46′ Παπανικολάου), Νασιούλας, Τζέκα (85′ Παπακρίβος), Αθανασίου (80′ Παπαθανασίου), Ακριβοσούλης (55′ Σταμάτης), Λιντέρης, Μπαλαντζάρας.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Άτσος, Πολύμερος, Σαχινίδης (82′ Τζανέκας), Γκέκας, Σταμούλης, Ζαΐμι, Νάτσης, Αργύρης, Μπακάλης (30′ λ.τ. Καναβός), Περδικούλης (70′ Τοσηλιάνης (82′ λ.τ. Νάστος)), Βουγλάνης.