Μοιράστηκαν βαθμό & εντυπώσεις!

Συναρπαστικό ήταν το ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Πελασγιώτιδα και Γόννους, με το τελικό σκορ (2 – 2) να μη βγάζει νικητή!

Το παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» δεν είχε νικητή και οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Κωστή συνεχίζει στη πρώτη θέση έχοντας είκοσι εννέα βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Κώστα Μπακατσή συνεχίζει στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας έχοντας δέκα οκτώ βαθμούς.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Θοδωρής Ποτός ευτύχησε να βάλει μπροστά τη Πελασγιώτιδα στο σκορ με πλασέ από πάσα του Θανάση Μούτου, ενώ ένα λεπτό μετά, ο Παναγιώτης Κολτσίδας έφερε και πάλι το ματς στα ίσια με δικό του γκολ.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Τριαντάφυλλος Σερίφης με πλασέ και μετά από ωραία ατομική ενέργεια, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βασίλη Μαστοροδήμου και το 1 – 2 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 80ο λεπτό, ο Γιώργος Ζαϊρές βρέθηκε σε θέση βολής και πλάσαρε, όμως αυτή τη φορά ο Βασίλης Μαστοροδήμος αντέδρασε σωστά και κράτησε τη Πελασγιώτιδα «ζωντανή» στο παιχνίδι.

Και αυτό διότι στο 85ο λεπτό ο Θοδωρής Ποτός με ωραία ενέργεια και σουτ από θέση βολής κέρδισε τον Στέλιο Παπαζήση για το 2 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ!

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος, Νυχτερίδας (66′ Ντογκάνι), Μαριγκούδης (43′ Γελαλής), Γούργος, Νεστορίδης, Τσιαντούλης, Θώμος (14′ λ.τ. Ιορδανίδης), Χατζής, Μούτος, Ποτός, Τσιγγάνης.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Ριζούλης, Γκουγκουλιάς Ν., Κώτσιας, Γκουγκουλιάς Χρ., Τσούγιας, Μπούμπουλης Ευάγ., Κολτσίδας, Ζαϊρές (85′ Πατέτσιος), Λιόγκας (60′ Κόκρας), Σερίφης.