Μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις στα «Ταμπάκικα»

Από έναν βαθμό και τις εντυπώσεις μοιράστηκαν Α.Ο. Αμπελοκήπων και Φορτούνα Κουτσοχέρου (2 – 2) στο πλαίσιο της 21ης Αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, τα συγκροτήματα των Ζήση Χολέβα και Βασίλη Σαγώνα ξύπνησαν το πρωϊνό της Κυριακή με… κέφια και μοίρασαν στους φιλάθλους γκολ και… θέαμα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, όταν και ο Λεωνίδας Τσιούτσιας με ένα σουτ από τα 25 και πλέον μέτρα «κρέμασε» τον νεαρό πορτιέρο των Αμπελοκήπων ανοίγοντας τον «χορό» των τερμάτων.

Στο 35ο λεπτό οι «Ταμπακιώτες» ισοφάρισαν το παιχνίδι χάρις σε μια απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βελή, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην ανάπαυλα του ημιχρόνου σε πλήρη ισορροπία.

Στην επανάληψη και στο 50’, έπειτα από κάθετη πάσα του Βελή, ο Μπόλος με πλασέ έκανε την ολική ανατροπή του σκορ (2 – 1) με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 72′ να αστοχεί σε μοναδικό τετ – α – τετ με τον Χρήστο Μπαταβάνη.

Τελικά δέκα λεπτά αργότερα και ύστερα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Κώστας Χατζής, ο Δημήτρης Σιούτας με πλασέ μέσα από τη περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2.

Α.Ο. Αμπελοκήπων (Ζήσης Χολέβας): Μαρουκάς, Βεργής, Παζάρας, Χάμος, Δούκας, Μάτα (90’ λ.τ. Χολέβας), Τριτάρης, Χαϊνταρλής (85’ Αλεξανδράκης), Βελής, Μανίκας (50’ Γιαννάκης), Μπόλος.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Βασίλης Σαγώνας): Μπαταβάνης, Τσιρογιάννης, Κουμαντζιάς (60’ Ζιάκος), Μητράκας, Φωνιάς (46’ Καλφούντζος), Παζάρας, Αζέπης, Τσιούτσιας Λ., Σιούτας, Χατζής, Τασούλης (46’ Δοξαριώτης).