Μοιράστηκαν γκολ & θέαμα!

Αρκετά γκολ και πολύ θέαμα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι θεατές του αγώνα Φαλανιακός – Βλαχογιάννι με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2 – 2.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που δημιούργησαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς. Στο 21΄ο Βαγγέλης Ζηρδέλης με σουτ έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο αποτελεσματικοί.

Ο Γιάννης Κόκκινος ανατράπηκε από τον Βάλλα μέσα στη περιοχή, με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Δημήτρης Παπαγεωργίου και δεν αστόχησε «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του στο 23ο λεπτό.

Η Δόξα Βλαχογιαννίου δεν άφησε… «αναπάντητο» το γκολ αυτό. Και στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης, από σέντρα του Θανάση Λιόλιου, ο Βαγγέλης Ζηρδέλης με κεφαλιά «ψαράκι» έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας έτσι σε 1 – 1.

Όμως ο Φαλανιακός κατάφερε και πάλι να πάρει το προβάδισμα στην «εκπνοή» κυριολεκτικά του πρώτου ημιχρόνου. Ο Γιάννης Κόκκινος εκτέλεσε φάουλ και ο Βασίλης Λυγούρας με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 2 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ οδεύαμε προς το τέλος του αγώνα το Βλαχογιάννι κατάφερε να φέρει και πάλι το ματς στα ίσα. Καθώς στο 83ο λεπτό, ο Θανάσης Λιόλιος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2 του παιχνιδιού.

Φαλανιακός (Φερραίος Γιαννακός): Καλαμάτας, Φατούρας (46′ Αλατάς Ι.), Μαχαίρας, Αλατάς Δ., Τσάκε, Λυγούρας, Βαρσάμης, Πανταζής Γ., Κόκκινος Στ. (57′ Μπλέντι), Παπαγεωργίου (76′ Σακελλαρίου), Κόκκινος Ι.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Μπρέλλας, Γεωργατζιάς, Αλεξίου (90′ Αναγνώστου), Σουφχάρας, Βάλλας, Αθανασούλης, Λιόλιος, Κοντοθανάσης Βρ., Κοντοθανάσης Δ., Ζηρδέλης, Γκουρομπίνος (63′ Θανασούλης).