«Μοιρασιά» στα Βούναινα

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Βουναίνων και Κιλελέρ, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2 – 2.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πετύχουν ένα ιδανικό ξεκίνημα, όταν μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα, ο Σταύρος Τσαπράζης με απευθείας εκτέλεση φάουλ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ κάνοντας το 1 – 0.

Όμως η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση. Καθώς στο 21΄ο Θέμης Γούσης με πλασέ από ιδανική θέση, δεν σπατάλησε την ευκαιρία, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1. Μάλιστα το Κιλελέρ κατάφερε να φέρει τα πάνω – κάτω στο ματς στο 38΄όταν από ωραία ενέργεια του Θέμη Γούση και πάσα στον Αποστόλη Ζιόμπουρα, ο τελευταίος με σουτ έκανε το 1 – 2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο τα Βούναινα, παρά τις ευκαιρίες του Κιλελέρ με τους Παπαδήμητρίου, Ζιόμπουρα και Γούση, κατάφερε να επαναφέρει τις ισορροπίες στο ματς. Διότι στο 60΄ο Πρεσακάρου με ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 2 – 2 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Α.Ε. Βουναίνων (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Ζεϊμπέκης, Φαρμάκας, Τσαπράζης Στ., Κοτρώτσος, Κωσταρέλλος (46′ Κουτής), Πατσιούρας, Πρεσακάρου (81′ Χριστοδούλου Στ.), Τσανάς, Χριστοδούλου Κ. (81′ Τζιάτζιος), Μερτζανίδης, Σπανός.

Α.Ε. Κιλελέρ (Βασίλης Δραγατζίκης): Κουκοφίκης, Παλάσκας, Καραΐσκος, Κοκότσικας (70′ Τριτόπουλος), Γουρνάρης, Γκέκας, Τζουρτζουκλής, Ζιόμπουρας Απ., Χατζής (46′ Κουσιώρας), Παπαδημητρίου (80′ Χατζηλαδάς), Γούσης.