«Μοιρασιά» στα Δένδρα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Κεραυνού Δένδρων και Θύελλας Μεγάλου Ελευθεροχωρίου, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 – 1.

Έτσι μετά από αυτή την ισοπαλία ο γηπεδούχος σήμερα Κεραυνός Δένδρων, έφτασε συνολικά τους 12 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 8η θέση με τη Δόξα Βαλανίδας. Από την άλλη το Μεγάλο Ελευθεροχώρι βρίσκεται στη τελευταία θέση με τρεις βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Ο Μπακού εκτέλεσε κόρνερ, ο Χατζηκρανιώτης πήδηξε ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Ο Κεραυνός Δένδρων λίγο αργότερα έχασε μία σημαντική ευκαιρία να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο παιχνίδι. Όταν στο 30ό λεπτό της αναμέτρησης, ο Μπακού έκανε το σουτ, αλλά είδε τη μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στην «επανάληψη» οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «απαντήσουν» στο γκολ που δέχτηκαν και στο 60′ ισοφάρισε σε 1 – 1. Το οποίο στη συνέχεια του αγώνα δεν άλλαξε και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν και τα γκολ αλλά και από έναν βαθμό.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Κωστόπουλος, Ζιώγγος, Τασιούλας, Εσιέν, Καλαμάς, Θανασάρας (75′ Μπατραλέξης), Σκριάπας, Τσούτσος, Ράσα (60′ Ντεμίρης), Μπακού, Χατζηκρανιώτης (60′ Παζάρας).