Μοιρασιά στην Έλαφο

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στην Έλαφο ανάμεσα στη τοπική ομάδα και τον Αετόλοφο, για την 19η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Έτσι, με το σημερινό βαθμό η ομάδα του Μάνου Καρανικόλα έφθασε τους δεκαέξι βαθμούς, ενώ το συγκρότημα του Αετόλοφου έφθασε τους τριαντατέσσερις πόντους, ύστερα και από αυτή την αγωνιστική, βλέποντας την τρίτη θέση του Ομίλου να απομακρύνεται.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, η Έλαφος παρατάχθηκε στο σημερινό ματς με αρκετές απουσίες και στο 35ο λεπτό ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ χάρη στο τέρμα του Ηλία Σφέτσου, ενώ λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος ο Ρένος Τσαντζάλης σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Αετολόφου.

Στην επανάληψη τώρα, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ σε 1 – 2, όμως στο 75ο λεπό ο Ηλίας Σφέτσος «μίλησε» και πάλι για την Έλαφο, όπου με δικό του τέρμα από θέση βολής διαμόρφωσε το τελικό σκορ, 2 – 2.

Έλαφος Αγιάς (Μάνος Καρανικόλας): Νίκου, Αλλαράι, Στάτος, Στέρπης, Αναγνώστου Β., Τζίκας, Χριστοδούλου Ν., Μάνδαλος, Σφέτσος, Καρανικόλας, Τσαντζάλης.