Μοιρασιά στην Βερδικούσια

Προοδευτική Βερδικούσιας και Ροδιακός μοιράστηκαν από έναν βαθμό (1 – 1) στην δύσκολη προσπάθεια που κάνουν για αποφυγή του υποβιβασμού στον 2ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από ένα φτωχό πρώτο μέρος στην επανάληψη ο Ροδιακός ήταν εκείνος που κατάφερε και πήρε προβάδισμα στο σκορ. Στο 50ο λεπτό βρήκε δίχτυα ο Ροδιακός με τον Σιαμέτη με κεφαλιά από σέντρα του Γάλλου.

Οι γηπεδούχοι αφού βρέθηκαν πίσω στο σκορ ανέβασαν στροφές, απειλώντας αρχικά στο 60′ με τον Νίκο Οικονόμου του Γεωργίου να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Ροδιακού, στέλνοντας όμως το μήνυμα της ισοφάρισης. Μήνυμα ισοφάρισης όμως έστειλε και πάλι με δοκάρι στο 71′ ο Καρκατσέλας, για να έρθει τελικά στο 87′ ο Γιώργος Στατήρης με σουτ και αφού η μπάλα βρήκε πρώτα σε σώμα παίκτη του Ροδιακού για να διαμορφώσει το τελικό 1 – 1.

Και όλα αυτά ενώ οι φιλοξενούμενοι στο 82′ είχαν μοναδική ευκαιρία με τον Γωγάκο να «κλειδώσουν» το ματς, αλλά εκείνος από θέση τετ – α – τετ πλάσαρε ψηλά, άουτ.

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Δαούλας, Συνάπαλος (23′ λ.τ. Καρκατσέλας), Φραγκογούλας, Μούμος, Ζερδαλής, Χατζής (46′ Οικονόμου Ν. Γ.), Στατήρης, Θάνος, Οικονόμου Ν. Αθ., Πανταζής, Ιγγλέζος (55′ Μάνης).

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης): Θώδας, Νταλακούρας, Τσιρόπουλος, Ραποτίκας, Γάλλος, Μπαρμπής, Δράμης, Μπαλκουράς, Παππάς (64′ Κουκουβάγιας), Παπαστεργίου (46′ Γιάννουλας), Σιαμέτης (78 Γωγάκος).