«Μοιρασιά» στη Φαλάνη

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Σμόλικα Φαλάνης και Αναγέννηση Καλοχωρίου, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι με τον έναν βαθμό που απέκτησαν στην 13η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, παρέμειναν στην 10η θέση της βαθμολογίας, έχοντας συνολικά 16 βαθμούς. Από την άλλη το Καλοχώρι βρίσκεται στην 9η θέση του πρωταθλήματος με 17 βαθμούς.

Καλύτερο ξεκίνημα δε θα μπορούσαν να φανταστούν οι φιλοξενούμενοι, καθώς κατάφεραν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πούτα. Με το 0 – 1 να παραμένει μέχρι το τέλος του πρώτου 45λέπτου

Στην «επανάληψη» ο Σμόλικας Φαλάνης «χτύπησε» όσο γρήγορα είχε σκοράρει το Καλοχώρι στο πρώτο μέρος. Διότι στο 47′ ο Σάκης Δάσσιος με προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Κολοβού έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στη συνέχεια της αναμέτρησης καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ που θα τις έδινε τη νίκη με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ. Να σημειωθεί πως ο διαιτητής στο 80′ έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γιώργο Κακαβίτση για τον Σμόλικα και ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Μόρας, Μανακούσιος Θ., Κωτούλας (70′ Δολιάνης), Τανάγιας Χρ., Κολοβός Κ., Σκούπρας, Κολοβός Χρ., Κόκρας (70′ Τανάγιας Γ.), Μανακούσιος Δ., Κακαβίτσης, Δάσσιος (89′ Παπαδάμος).