«Μοιρασιά» στη Φαλάνη

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Σμόλικα Φαλάνης και Δήμητρα Γιάννουλης με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 – 1.

Ο γηπεδούχος σήμερα ομάδα της Φαλάνης με τον έναν βαθμό που πήρε από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση έφτασε συνολικά τους 20 και ισοβαθμεί στην 9η θέση με την Αναγέννηση Καλοχωρίου. Ενώ η Γιάννουλη είναι πιο ψηλά, στη 3η θέση με 30 βαθμούς.

Η… «δράση» του παιχνιδιού εκτυλίχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Καθώς στο πρώτο δεν είχαμε μεγάλες φάσεις ή κάποιο γκολ. Φτάσαμε έτσι στο 60ό λεπτό, όταν ο Αντρέας Τσιρβούλης με κεφαλιά μετά από κεφαλιά – πάσα του Κώστα Κολοβού έκανε το 1 – 0 για τον Σμόλικα!

Στη συνέχεια φάσεις υπήρχαν εκατέρωθεν. Για τους γηπεδούχους με τους Δάσσιο, Κόκρα και Κακαβίτση και για τους φιλοξενούμενους με τους Γκατζούλη, Σπανό και Χατζηγρηγορίου. Εν τέλει στο 90′ ο Βασίλης Σπανός για τη Δήμητρα Γιάννουλης με πλασέ μετά από πάσα του Δημήτρη Γκατζούλη ισοφάρισε σε 1 – 1 δίνοντας τον βαθμό στην ομάδα του!

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Μητρακούλης, Μανακούσιος, Σκούπρας, Κολοβός Κ., Κολοβός Χρ., Κόκρας (88′ Σαμαράς), Τσιρβούλης, Παπαδάμος (80′ Δολιάνης), Κακαβίτσης, Δάσσιος (85′ Σαλγκάμης).

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Βάιος, Μπάμπαλης, Αμπατζίδης (57′ Καραγιώργος), Ντούφας, Εμμανουήλ, Θώμος, Μπαρούτας (78′ Μηνάς), Ματζαφλάρας (57′ Μπελάγιας), Χατζηγρηγορίου, Γκατζούλης, Σπανός.