«Μοιρασιά» στο Βλαχογιάννι

Σε ένα ματς με αρκετά γκολ, αλλά δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, μεταξύ Δόξας Βλαχογιαννίου και Δόξας Αργυροπουλίου με τελικό σκορ το 2 – 2.

Το Βλαχογιάννι στις επόμενες αγωνιστικές χρειάζεται να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, καθώς ισοβαθμεί στην 9η θέση με τον Φαλανιακό στους 34 βαθμούς και απέχει εφτά βαθμούς από τη ζώνη των πλέι άουτ. Ενώ το Αργυροπούλι έχει 37 βαθμούς και βρίσκεται στην 7η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έκαναν ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα. Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα, ο Κώστας Ζάχος βρέθηκε σε πολύ πλεονεκτική θέση και έκανε το σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα, για το 0 – 1 της ομάδας του.

Όμως η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 541ο λεπτό της αναμέτρησης, σέντρα του Δημήτρη Τόλιου και με κεφαλιά ο Ζαφείρης Σουφχάρας σκόραρε και έφερε το ματς στα ίσα.

Στην «επανάληψη» τώρα η Δόξα Βλαχογιαννίου ολοκλήρωσε την ανατροπή. Στο 57ο λεπτό, νέα σέντρα του Δημήτρη Τόλιου και με σουτ στη κίνηση ο Βαγγέλης Ζηρδέλης νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έδωσε τη προβάδισμα στην ομάδα του με 2 – 1.

Ωστόσο το Αργυροπούλι δεν είχε πει ακόμη τη τελευταία του λέξη στο ματς και στο 80′  με τον Αποστόλη Τσιάγκο με ψηλοκρεμαστό σουτ ισοφάρισε στο τελικό 2 – 2. Ενώ οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να πάρουν και τη νίκη στο 89′, όμως το σουτ του Στέλιου Μπαχτσιβάνου απέκρουσε σωτήρια ο Κώστας Χάμος.

Οι άνθρωποι της Δόξας Αργυροπουλίου εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Ντελέζου και των βοηθών του και πιο συγκεκριμένα, στην ισοφάριση του σκορ θεωρούν πως υπάρχει οφ σάιντ και σε μία περίπτωση πέναλτι, όπου ο ρέφερι σημάδεψε την άσπρη βούλα και ο επόπτης είχε διαφορετική άποψη και πήρε τη φάση επάνω του…

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Χάμος, Γεωργαντζιάς, Βάλλας, Σουφχάρας, Ιωαννίδης, Αθανασούλης, Σαπουνάς Ν., Κοντοθανάσης Βρ., Ζηρδέλης, Κοντοθανάσης Δ., Τόλιος.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Παπανικολάου): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καράς (75′ Βογιατζής), Κούλπας, Μπουζούκας (60′ Χαρισούλης), Χατζής, Ριζούλης (60′ Μάρκου), Σιαμαντούρας, Ζάχος, Τσούτσας, Τσιάγκος.