«Μοιρασιά» στο Πουρνάρι

Ισόπαλοι με 1 – 1 αναδείχθηκαν Αναγέννηση Πουρναρίου και Κιλελέρ στην έδρα της πρώτης, για την 11η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Στο ντέρμπι… «ουραγών» λοιπόν δεν είχαμε κάποιο νικητή, ένα αποτέλεσμα που σίγουρα δεν ευνοεί κάποιον από τους δύο. Καθώς το Πουρνάρι και το Κιλελέρ ισοβαθμούν στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας μαζέψει από 7 βαθμούς.

Ενώ οδεύαμε προς το τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Συγκεκριμένα στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Άλκης Νικούλης με όμορφο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Στην «επανάληψη» ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν… «αναπάντητο» αυτό το γκολ που δέχτηκαν. Καθώς στο 63′ ο Αποστόλης Ζιόμπουρας εκτέλεσε κόρνερ, ο Μπάμπης Παπαδημητρίου έκανε τη κεφαλιά και στη πορεία της μπάλας πετάχτηκε ο Θωμάς Παλάσκας που με καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1 – 1.

Μάλιστα το Κιλελέρ «άγγιξε» λίγο αργότερα και την ανατροπή. Στο 73′ ο Μπάμπης Παπαδημητρίου έκανε το σουτ, όμως είδε τη μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι και να απομακρύνεται! Μάλιστα το Κιλελέρ είχε ακόμη δύο ευκαιρίες με τον Θέμη Γούση, ενώ το Πουρνάρι με τους Ορέστη Γαρυφαλλόπουλο, Άλκη Νικούλη και Μιχάλη Κρητικού. Με το 1 – 1 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Οι άνθρωποι του Κιλελέρ ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Πουρναρίου για την άψογη φιλοξενία, όπως επίσης συγχαίρουν τη διαιτητική τριπλέτα στη σημερινή αναμέτρηση.

Αναγέννηση Πουρναρίου (Μιχάλης Τζιατζιάς): Ξεσφίγγης, Ζαϊρές, Ζιούστης, Κρητικός Θ. Γ., Κρητικός Θ. Β., Νεμπεγλέρας (70′ Τσιόγκας), Κρητικός Μ., Τσιαμούρας, Δημουλός (55′ Γκουντάρας), Νικούλης, Γαρυφαλλόπουλος.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Κουκουφίκης, Γουρνάρης, Κοκότσικας, Παλάσκας, Ζιόμπουρας Αθ., Τζουρτζουκλής, Γκέκας, Ζιόμπουρας Απ., Κουσιώρας (78′ Χατζής), Παπαδημητρίου (77′ Χατζηλαδάς), Γούσης.