Μπέτσης… για φίλημα!

Έχοντας σε εκπληκτική ημέρα τον Θύμιο Μπέτση που πέτυχε χατ – τρικ, ο Σμόλικας Φαλάνης πέρασε «αέρας» από τον Αμπελώνα στο γειτονικό ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής της Α΄τοπικής κατηγορίας!

Οι «πράσινοι» του Βασίλη Μπακογιάννη με το ευρύ 0 – 3 εκτός έδρας έδωσαν συνέχεια στις επιτυχίες, πέτυχαν τη δεύτερη διαδοχική νίκη και έφθασε έτσι τους σαράντα τέσσερις βαθμούς και μάλιστα έχοντας στη σύνθεση βασικούς δύο 16χρονους τους Ζαμπέτα και Γκατζιούρα και τον 20χρονο Θύμιο Μπέτση να αποτελεί τον μεγάλο πρωταγωνιστή!

Στον αντίποδα, η ομάδα του Κώστα Μαντζιώκα δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το συγκεκριμένο παιχνίδι και παρέμεινε στους τριάντα ένα πόντους.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος στον αγώνα, ο Θύμιος Μπέτσης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ έβαλε μπροστά τον Σμόλικα στο σκορ και έκανε το 0 – 1!

Στην επανάληψη τώρα και στο 78ο λεπτό, ο νεαρός μέσος έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους όπως και τα προσωπικά του τέρματα και ο Σμόλικας Φαλάνης πήρε σκορ ασφαλείας ενόψει και της συνέχειας του αγώνα.

Πέντε λεπτά μετά, ο Θύμιος Μπέτσης σκόραρε ξανά και «κλείδωσε» η νίκη για την ομάδα του Βασίλη Μπακογιάννη, με τον νεαρό ποδοσφαιριστή να πραγματοποιεί ακόμη μία εξαιρετική εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα και να αποτελεί τον μεγάλο πρωταγωνιστή για τον Σμόλικα στην 21η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣΛ!

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Φαρμάκας, Καραγιάννης (70′ Κατσής), Γούτος, Μεσημέρης, Δαλακώνης, Χατζούλης, Βούκιας (75′ Κόκκινος), Μητρούσκας, Αλεξανδρής, Καρυπίδης (30′ Βαλατσός), Καραλής.

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Γκατζιούρας, Σκούπρας, Καρέντζος, Σέτζας, Ζαμπέτας, Μακρής, Μολάς (80′ λ.τ. Μαχούχας), Μπέτσης, Κακαζούκης, Γκατζούλης (70′ Πετράκης (75′ λ.τ. Ντούρας)).