Μπακαΐμης & Σουγλής του έδωσαν τους τρεις βαθμούς!

Συνέχεια στην ανοδική του πορεία δίνει ο Δαμασιακός, όπου σήμερα πέτυχε τη τρίτη του συνεχόμενη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με αντίπαλο το Αργυροπούλι στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Νίκου Χρόνη με σκορ 2 – 0 ξεπέρασε το εμπόδιο του συνόλου του Αλέκου Παγκαρλιώτα και με τη σημερινή νίκη αναρριχήθηκε στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας κι έχει συγκεντρώσει δέκα βαθμούς. Αντίθετα, πιο ψηλά βρίσκεται το συγκρότημα του Αλέκου Παγκαρλιώτα παρά τη σημερινή ήττα, με τους «κιτρινόμαυρους» να βρίσκονται στη τέταρτη θέση με δέκα τρεις βαθμούς.

Με το «καλημέρα» ο Στέλιος Μπακαΐμης «άνοιξε» το σκορ για τον Δαμασιακό κι έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ, ενώ στην επανάληψη και στο 72ο λεπτό ο Στέφανος Σουγλής διπλασίασε τα τέρματα για το σύνολο του Νίκου Χρόνη και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το μόνο που άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες ανάμεσα στις δύο ομάδες, με το Αργυροπούλι να μένει με δέκα παίκτες στο 89ο λεπτό λόγω και της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γρηγόρη Περήφανου. Τέλος, για τη Δόξα απείλησαν οι Αποστόλης Τσιάγκος και Αποστόλης Ταρταμπούκας, όμως το 2 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στη σημερινή συνάντηση.

Δαμασιακός (Νίκος Χρόνης): Γκουτζουρέλας, Μπακαϊμης, Ντόκος (80′ Βίδρας), Μόκας, Ιωαννίδης, Τσιάλτας, Σουγλής, Γεωργαντζιάς, Καρατζιόλης (61′ Ραπτοτάσιος), Τιούτιος, Λούτσος (90’+3′ Νάκας).

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέκος Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καφφές, Περήφανος, Τσένος, Σαΐτης, Ταρταμπούκας, Τσιάγκος, Ζάχος, Τσινούδης (85′ Τσίτσιας Ι.), Γκαραγκούνης (70′ Κυρίτσης).