«Μπλόκο» στον…. wannabe πρωταθλητή Χειμώνα στο Κουλούρι!

Τον άτυπο τίτλο του «πρωταθλητή Χειμώνα» έχασε στο 82′ στο Κουλούρι από την τοπική ομάδα των Καλαρρυτών, η Αναγγένηση Πυργετού, καθώς μετά την ισοφάριση σε 3 – 3 και τη νίκη του Πύρρου (2 – 0) στην Έλαφο, έμεινε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν τον χορό των τερμάτων, με τον Ιορδανίδη μόλις στο 10ο λεπτό με σουτ από θέση βολής, να κερδίζει τον Ντενάι για το 1 – 0. Βέβαια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν γρήγορα και στο 24′ ο Τσιάρας με σουτ από πλεονεκτική θέση μετά από σέντρα του Παπαγεωργίου έφερε το παιχνίδι και πάλι από την… αρχή.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι με τον Βάρσο και πλασέ του από κοντά έκαναν την ολική ανατροπή σε 1 – 2 στο 52ο λεπτό, για να έρθει ο Άγγελος Βιλανάκης στο 65′ με σουτ να φέρει το παιχνίδι και πάλι στην ισοπαλία.

Ο Βάρσος στο 72′ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Πυργετό, με πλασέ αφού «έκλεψε» τη μπάλα από τον αντίπαλο κεντρικό αμυντικό, με τον Άγγελο Βιλανάκη να λέει την τελευταία λέξη στο παιχνίδι με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στο 82′, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 3 – 3, σε ένα χορταστικό παιχνίδι.

Α.Ο. Καλαρρύτες (Κώστας Ρεντούμης): Γκαντάνος, Σαπάνης (70′ Τζουβάρας), Μουστάκας, Βιλανάκης Ι., Βιλανάκης Χ., Βιλανάκης Γ. (75′ Δημητρόφ), Ιορδανίδης, Βιλανάκης Ν., Βιλανάκης Μ., Βιλανάκης Άγγ. (80′ Θεοδώρου), Σακογιάννης.

Αναγέννηση Πυργετού (Γιάννης Μπάγκας): Ντενάι, Παπαγεωργίου, Καμάμι, Ριζάκης, Μπουλάρι, Τζιόλας, Τσάκε (75′ Παζάρας), Ρακίπι Άγγ., Ρακίπι Ν., Τσιάρας (60′ Πουρλιώτης), Βάρσος.