Μόνη πρώτη η Νέα Πολιτεία, μέσω Καλυβίων

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εκμεταλλεύτηκε η ομάδα της Αστραπής Νέας Πολιτείας το στραβοπάτημα της Συκέας στα Καλύβια, επικρατώντας εκτός έδρας με 2 – 0 του Δυναμό Γιάννουλης, περνώντας παράλληλα στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μόνη πρώτη.

Στο 10ο λεπτό ο Σαπουνάς με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ για τους “πορτοκαλί” με τον Τάτσιο να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του επίσης στο 10ο λεπτό, αλλά αυτό το υ δευτέρου ημιχρόνου.

Την απευθείας κόκκινη κάρτα του κ. Γιάντση αντίκρισε ο Μπορέτσας στο 83′ για επικίνδυνο παίξιμο.

Δυναμό Γιάννουλης (Κώστας Δαούλας): Γελαλής, Κατσαρός, Κατσάνας (82′ Καρατάσος), Ραπτόπουλος, Ευαγγέλου, Ποδαράς, Μπαρούτας (76′ Φρέντζος), Αραπατσάνης, Θάνος Ν., Θάνος Κ., Τομορίτσας (50′ Μπορέτσας).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιάννης Τσακμακίδης): Κιόρογλου, Κυριάκος, Γαρουφαλιάς, Παπαμάνος, Βαλώζος, Τάτσιος, Κολιοφούτης, Καλτσάς (76′ Βλάχος), Σφέτσος (88′ Νίτσας), Μπαντζέλας, Σαπουνάς (80′ Δεσπόπουλος).