Μόνο με… «θαύμα»

Ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς σκορ με το Κιλελέρ στη προτελευταία αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας και μόνο με θαύμα θα πάρει την άνοδο.

Και αυτό γιατί βρίσκεται στην 6η θέση με 56 βαθμούς την ώρα που Δαμασιακός, Βούναινα και Αμπελωνιακός ισοβαθμούς στους 58 και έτσι χρειάζεται ήττα και των τριών στη τελευταία αγωνιστική και παράλληλα μόνο νίκη απέναντι στο Πουρνάρι. Από την άλλη το Κιλελέρ βρίσκεται στην 11η θέση με 45 βαθμούς.

Το παιχνίδι τώρα ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν αμφότερες κάποιες ευκαιρίες για γκολ. Όπως για τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας με τους Δίχρη και Καπετάνιο, ενώ για το Κιλελέρ με τους Κουσιώρα, Φαρμάκα και Βράκα.

Ωστόσο η μεγαλύτερη εξ΄ αυτών ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και άνηκε στους γηπεδούχους. Συγκεκριμένα στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ραφαήλ Δίχρης δοκίμασε το πόδι του, όμως είδε τη προσπάθειά του να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Στη συνέχεια του αγώνα, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να βρουν τρόπο να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας και έτσι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 0 – 0.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Ανδρέου): Φιλοκώστας, Πλατσάς, Κατσιάνος, Ρέντζας, Μαλαχτάρης, Κατσιώτης (20′ λ.τ. Ντόμπρα), Δίχρης, Πασιάς Π., Πασιάς Δ., Καπετάνιος, Γκουντάρας Ν. (80′ Καραμάνης).

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Γκέμας, Πατσιούρας, Ζιόμπουρας Απ., Παλάσκας, Καραΐσκος, Γκέκας, Παπαδημητρίου, Κασσιός, Φαρμάκας, Βράκας, Κουσιώρας.