Νέα εμφατική νίκη για τον Φαλανιακό που παραμένει σε απόσταση «αναπνοής»

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεπέρασε το εμπόδιο της Λάρισας 2012 ο Φαλανιακός, όπου επικράτησε της λαρισινής ομάδας με σκορ 5 – 2 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α’ τοπικής κατηγορίας του Νομού μας!

Η ομάδα των Τάσου Μπεριτζά – Κώστα Παπαρίζου υποδέχθηκε το σύνολο του Δημήτρη Καπετανόπουλου στο γήπεδο της Φαλάνης και με τη νίκη αυτή έφθασε τους σαράντα βαθμούς.

Από την άλλη, η Λάρισα 2012 δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι της 16ης «στροφής» του πρωταθλήματος κι έμεινε στους δέκα έξι βαθμούς.

Η αρχή των γκολ για τον Φαλανιακό έγινε στο 13ο λεπτό με τον Βασίλη Λυγούρα και ακολούθησε ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Κώστας Τσιάκος με γκολ στο 24′ για το 2 – 0.

Δύο λεπτά μετά, ο Αντώνης Φλώρος αποβλήθηκε για τη Λάρισα 2012, ενώ στο 35ο λεπτό ο Δημήτρης Κίτσιος σκόραρε για τους φιλοξενούμενους και το 2 – 1 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 61′, ο Βασίλης Φλώρος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 για τους γηπεδούχους και πέντε λεπτά αργότερα, ο Κώστας Τσιάκος διεύρυνε το σκορ σε 4 – 1!

Στο 75ο λεπτό ο Βασίλης Λυγούρας σκόραρε και πάλι για το 5 – 1, ενώ το τελικό σκορ και το 5 – 2 για τη Λάρισα 2012 διαμόρφωσε ο Δημήτρης Κίτσιος στο 89′.

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Κώστας Παπαρίζος): Μάλτζαρης (71′ Παπαγούλας), Ιωαννίδης, Μαχαίρας, Κολοβός, Φλώρος, Λυγούρας Β., Πανταζής Γ. (60′ Πανταζής Ηλ.), Μπλέντι, Φουσίκας (71′ Λυγούρας Χρ.), Τσιάκος, Λεσάι (68′ Ντανίκας).

Λάρισα 2012 (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Ιορδανίδης Ν., Φλώρος Αν., Δημόπουλος, Δόνος, Κίτσας, Ιωαννίδης Σ. (65′ Κίτσας), Τσιτσόπουλος (46′ Καλογιάννης), Κίτσιος Π., Ελιζόπουλος, Κίτσιος Δ., Ιορδανίδης Δ. (52′ Σχοινάς).