Νέα επικράτηση του Ηρακλή, κέρδισε και τον Θησέα Αγριάς!

Ο Ηρακλής Λάρισας επέστρεψε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο «σπίτι» του, όπου κέρδισε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄εθνικής τον Θησέα Αγριάς με σκορ 2 – 1!

Η ομάδα των Χρήστου Χατζηλιάδη – Θάνου Τριανταφυλλόπουλου έδωσαν συνέχεια στις επιτυχίες και αφού κέρδισαν και την ομάδα του Θησέα Αγριάς έφθασαν τους δέκα τρεις βαθμούς και το σύνολο του Λάκη Μπακάλη στον πίνακα της βαθμολογίας.

Τρία πολύ γρήγορα γκολ σημειώθηκαν στον αγώνα, δύο για τον Ηρακλή και ένα για τους φιλοξενούμενους.

Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να «ανοίξουν» το σκορ στο 3ο λεπτό με το πλασέ του Γιώργου Κακαβίτση από τη σέντρα του Νίκου Ναρίνογλου!

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Θησέας Αγριάς πέτυχε το 1 – 1 με εντυπωσιακό σουτ του Πέτση, όμως στο 7′ ο Ηρακλής πήρε ξανά το προβάδισμα στο σκορ!

Συγκεκριμένα, ο Νίκος Ναρίνογλου είχε νέα ασίστ στον Γιώργο Κακαβίτση και ο έμπειρος επιθετικός πέτυχε το 2 – 1, με τον ίδιο μάλιστα να σημειώνει και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση.

Στο 16ο λεπτό ο Σπύρος Ζαφειρίου δοκίμασε ένα σουτ από θέση βολής και ο πορτιέρο του Θησέα Αγριάς έβγαλε εντυπωσιακά από την άμυνα του.

Στη συνέχεια του αγώνα σημειώθηκαν αρκετές ευκαιρίες από τους παίκτες των δύο ομάδων μπροστά στις δύο εστίες, ωστόσο το 2 – 1 ήταν το τελικό σκορ και ο Ηρακλής Λάρισας πανηγύρισε ακόμη μία σπουδαία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα!

Από πλευράς γηπεδούχων λοιπόν απείλησαν οι Νίκος Ναρίνογλου (67′), Αποστόλης Νάστας (83′) και Γιώργος Κακαβίτσης (85′), ενώ από πλευράς φιλοξενούμενων χαμένες ευκαιρίες είχαν οι Βλάχος (33′ και 53′) και Γιαουπλάρη (39′).

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Παπαγιάννης, Ζαφειρίου (82′ Τάρτας), Κοντοθανάσης (46′ Αλεξανδρής), Γιαννακόπουλος, Ψωμολιάς, Τσακάλι, Νεμπεγλέρας, Ναρίνογλου (85′ Τσαπαρώτης), Μανιώτης, Κακαβίτσης (88′ Μουξιός), Νάστας.

Θησέας Αγριάς (Λάκης Μπακάλης): Κεφαλάς, Κυρίτσης, Διαμαντόπουλος (46′ Βαντεχούιχε Ε.), Γιαουπλάρη, Ιακωβίδης, Μπόρας (68′ Λουμάνι), Πέτσης, Σιώμος (81′ Λίτσιος), Βλάχος, Κοτζαθανάσης, Ιωαννίδης (81′ Ζάχος).

Στυλιανός, Αλεξόπουλος, Μπάλας (Τρικάλων).