Νέα νίκη για τη Γιάννουλη, αυτή τη φορά απέναντι στον Ιπποκράτη

Με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» έφυγε η Δήμητρα Γιάννουλης, καθώς στη 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας κέρδισε με σκορ 3 – 0 τον Ιπποκράτη.

Οι «πράσινοι» των Νίκου Χρόνη – Θανάση Δουζένη σημείωσε ακόμη μία ευρεία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και συνεχίζει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας είκοσι επτά βαθμούς.

Στην αντίπερα όχθη και οι «κιτρινόμαυροι» του Θανάση Κολονιώτη, δεν αποκόμισαν κάτι θετικό από το παιχνίδι και έμειναν στους δέκα βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 32ο λεπτό ο Αντώνης Ραμάι με την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε σε θέση οδηγού τη Γιάννουλη και το 0 – 1 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 53′, ο Άγγελος Αμπατζίδης έκανε το γύρισμα μέσα στη περιοχή του Ιπποκράτη και ο Ραφαήλ Δίχρης με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Στο 70ο λεπτό ο Αντώνης Ραμάι δοκίμασε ένα σουτ από θέση βολής και η μπάλα σταμάτησε στο δεξί «Γ» της εστίας του Αποστόλη Ράιδου.

Το τελικό 0 – 3 διαμορφώθηκε στο 88ο λεπτό με το πλασέ του Αντώνη Ραμάι από τη κάθετη πάσα του Ευθύμη Γκαλγκανόπουλου.

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Ράιδος, Μαραμής, Διαμάντης, Παπαδημητρίου (70′ Κουταλιάς), Μονάντερος, Τσακουρίδης, Μπλέρο (67′ Γιαννίκης), Μπλάνας (50′ Ιωάννου), Μπούζο, Φραχόλι Ρ. (55′ Τσιβάκας), Κοντογιώργος.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης – Θανάσης Δουζένης): Βλιώρας, Σαπάκος (75′ Γκαλγκανόπουλος), Αμπατζίδης (80′ Μαγκούτας), Ντόκος, Βιλανάκης (65′ Τσατσελάρι), Ντούφας, Παπακωνσταντίνου, Μαυρουδής (60′ Καρέλας), Ραμάι, Δίχρης, Μπάμπαλης Ν.