Νέα νίκη για τη Λάρισα 2012, αυτή τη φορά με ανατροπή!

Ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ DE-TOX Λάρισας πανηγύρισε η Λάρισα 2012, όπου κέρδισε εκτός έδρας αυτή τη φορά και με ανατροπή του σκορ το Αβέρωφ!

Το συγκρότημα του Δημήτρη Καπετανόπουλου δείχνει πως βρίσκεται σε ανοδική πορεία το τελευταίο διάστημα και αυτό έχει ως αποτέλεσμα η Λάρισα 2012 να βρίσκεται στην ένατη θέση με έντεκα βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και παρέμεινε στους εννέα βαθμούς και τη δωδέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 12ο λεπτό ο Μίλλερ με ωραίο διαγώνιο σουτ κέρδισε τον Νίκο Ιορδανίδη και έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ το Αβέρωφ, με το 1 – 0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 50′, ο Διονύσης Ιορδανίδης αξιοποίησε τη κάθετη πάσα του Παναγιώτη Κίτσιου και με πλασέ από θέση βολής έφερε το ματς στα ίσια.

Η ολική ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 σημειώθηκε στο 79ο λεπτό με τον Στεργίου να πετυχαίνει άθελα του αυτογκόλ ύστερα από προσπάθεια του Δημήτρη Κίτσιου.

Στο 83ο λεπτό ο Αλέξανδρος Παρλάντζας απείλησε με σουτ από θέση βολής και είδε τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Νίκου Ιορδανίδη.

Τέλος, οι δύο ομάδες είχαν χαμένες ευκαιρίες στο παιχνίδι με τους Μίλλερ και Ηλία Λιλολάρι για το Αβέρωφ και τους Δημήτρη Κίτσιο και Παναγιώτη Κίτσιο για τη Λάρισα 2012…

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Παπαδημητρίου, Στεργίου (85′ Τάχος), Μήτσιος, Αλατάς, Μούτσα, Λιλολάρι, Παρλάντζας, Ταστεμερίδης (85′ Σεμιλιέτωφ), Γραμμένος (46′ Χάνι), Μπαρούτας, Μίλλερ (73′ Ντέκας Αθ.).

Λάρισα 2012 (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Ιορδανίδης Ν., Κουτζαμπασούλης (55′ Κίτσας Αν.), Φλώρος Αντ., Δόνος, Κίτσιος Π., Τσιτσόπουλος, Ιορδανίδης Δ., Κίτσιος Δ., Φλώρος Π. (41′ Στρατηνάκης), Ελιζόπουλος Γ. (78′ Φλώρος Ν.), Δημόπουλος.