Νέα νίκη για το Μελισσοχώρι, κέρδισε και το Ναρθάκι!

Ο Αστέρας Μελισσοχωρίου διανύει μία εξαιρετική περίοδο στον 2ο όμιλο της Α΄1 τοπικής κατηγορίας και αυτό έχει φέρει ως αποτέλεσμα τον σύλλογο να είναι στο μείον πέντε από τη κορυφή!

Το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη κέρδισε και την ομάδα του Γιάννη Βασιλείου το απόγευμα του Σαββάτου (25/01) με σκορ 4 – 0 κι έτσι έφφθασε τους τριάντα ένα και συνεχίζει στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 19ο λεπτό, ο νεαρός Δανιλούλης ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ και το 1 – 0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 69′ ο Βαγγέλης Χαρούλης διπλασίασε τα τέρματα για τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ ο Θωμάς Καραμάνος σκόραρε στο 86′ για το 3 – 0 των γηπεδούχων.

Τρία λεπτά μετά, ήρθε η σειρά του Αγγελακόπουλου να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και το 4 – 0 ήταν το τελικό σκορ, ενώ από το 37ο λεπτό το Ναρθάκι έπαιζε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Καραβαγγέλης δέχθηκε τη κόκκινη κάρτα.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης (70΄Οικονόμου), Αγγελακόπουλος, Κολοβός (55΄Αβδουλάς), Γουργιώτης, Λιάγκας, Σουλιώτης, Καραμάνος, Γκουντάρας (80΄Διαμαντής), Χαρούλης, Δανιλούλης (65΄Ζαρκαδής).

Α.Ο. Ναρθακίου (Γιάννης Βασιλείου): Ζεϊμπέκης, Κατσικόπουλος (46′ Λελεντζής), Νταιάκης, Τσαπέπας, Δημακόπουλος, Αρσενόπουλος, Καψιώχας, Καραβαγγέλης, Σπανός (80′ Μπούμπας), Βράκας, Βαρελάς (75′ Μπουλούτσος).